Не висаджуйте моркви в цьому місці – інакше врожай загине. Городники розповіли, як урятувати посіви й коренеплоди від чорної гнилі

Досвідчені городники застерігають від надмірного поливу рослин
Фото: depositphotos.com

Найпоширенішою причиною втрати врожаю моркви є чорна гниль. Про профілактику цього захворювання розповідають на сайті про садові й польові роботи "Аптека садівника".

Як розпізнати чорну гниль

Чорна гниль на моркві розвивається за досить високої температури – від 28 °C – і за підвищеної вологості повітря. Тому в зоні ризику опиняються як самі сходи, так і коренеплоди, які лежать на зберіганні. Ознаками чорної гнилі є почорніла коренева шийка на сходах, а саме листя згодом жовтіє і в'яне.

У сиру погоду листя загниває, а потім на ньому утворюється зелено-коричневий запліснявілий наліт. Уражене листя жовтіє, буріє і відмирає, а інфекція проникає у верхню частину коренеплоду і спричиняє його загнивання під час зберігання. На коренеплодах під час зберігання з'являються сухі вдавлені плями.

Профілактика

Одним з основних способів профілактики цього захворювання є дотримання сівозміни – досвідчені городники не рекомендують сіяти моркву на одному й тому самому місці щороку. Чергуйте її з іншими культурами. Гарними попередниками для моркви є бобові, капуста, томати.

Також важливо дотримуватися норми поливу, оскільки залиті водою рослини точно не будуть краще рости, а ось патогени на них – охоче.

"Після того, як зібрали врожай, не залишайте рослинні залишки на ділянці, адже на них можуть знаходитися спори грибка", – порадили експерти.

Щоб уникнути посіву насіння, уже зараженого чорною гниллю, замочіть його в розчині інсектофунгіциду. Це захистить насіння від широкого спектра хвороб, а також від наземних і ґрунтових шкідників.

Контекст:

Щоб зібрати щедрий урожай великої моркви, під час посіву насіння необхідно перемішати з піском.