Ніколи так не робіть – інакше залишитеся без часнику. Експерт розповів, як правильно в червні видаляти стрілки, щоб зібрати щедрий урожай
"З початку червня часник починає випускати стрілку. Якщо згаяти момент і не видалити її, часник повністю зупиняється в рості й починає віддавати всі сили й живлення, щоб у стрілці визріло насіння, – пояснив експерт. – А якщо її зрізати, то голівка знову піде на ріст і збільшиться до максимальних сортових розмірів".
Автор ролика підкреслив, що під час обрізання стрілок важливо не зашкодити кущу.
"Потрібно взяти секатор або садові ножиці й під останнім листом обрізати стрілку. У жодному разі самої стрілки не висмикуйте, інакше потім у часнику залишається порожнеча, туди забираються шкідники й починають знищувати рослину зсередини. Також можуть потрапляти хвороби й волога, і тоді головки часнику не те, що зупиняться в рості, а просто згниють. І ви зовсім залишитеся без урожаю. Тому видаляйте стрілки правильно", – наголосив експерт.
Він порадив видаляти стрілки на часнику вранці у спекотний день, щоб зріз надвечір міг уже підсохнути.
Автор відео також рекомендує залишити на плантації кілька стрілок на слабко розвинених рослинах для того, щоб за ними визначити час збирання врожаю.
"Коли насіннєва стрілка випрямиться й насіннєві камери розкриються, значить, часник готовий до збирання", – зазначив він.