Ось чому гірчать огірки. Експертка пояснила, що робити, щоб плоди не гірчили

Гіркота в огірках спровокована наявністю в них кукурбітацину
Фото: depositphotos.com
Авторка українського YouTube-каналу про садові й городні роботи "Життя бентежне" назвала головні причини, через які огірки виростають гіркими.

За словами експертки, гіркота в огірках спровокована наявністю в них кукурбітацину – речовини, яка утворюється у плодах природним способом.

"Чим жорсткіше ми порушуємо правила вирощування огірків, тим більше в них накопичується кукурбітацину, – пояснила експертка. – Єдина втіха – що ця речовина не є для нас небезпечною чи токсичною. Кукурбітацин корисний для нашого організму".

Авторка відео розповіла, що огірки виробляють кукурбітацин як захист від знищення шкідниками.

"Якщо на огірок нападає білокрилка чи кліщ, у ньому з'являється гіркота", наголосила експертка.

Щоб позбавитися гіркоти, вона порекомендувала також збирати огірки, коли вони ще не досягли великих розмірів. У такому разі, пояснила експертка, у них не встигне накопичитися критична кількість речовини, яка додасть плодам гіркоти.

Авторка відео додала, що є сорти огірків, у яких у генетичний спосіб утворення цієї речовини було ліквідовано.

Відео: Життя бентежне / YouTube

Контекст:

Щоб дати огіркам необхідні для росту корисні речовини, експерти також рекомендують приготувати підживлення з молокаДля цього в 10 л теплої води розчиняють 1 л звичайного магазинного молока.

"Молоко це комплекс поживних речовин, які однаково корисні як для людини, так і для рослин. Особливо для огірків. Молоко робить ґрунт більш родючим. У ньому поселяються молочні бактерії, які перешкоджають появі грибків", зазначили експерти.

Якщо на огірках улітку жовтіє листя, це свідчить про брак живлення. У такому разі огірки потрібно підживлювати гуматом калію.