"Цей розчин випалює всіх шкідників, лишайники та грибки". Садівник назвав три компоненти для ефективного весняного біління плодового саду

Автор ролика зазначив, що побілку можна наносити у травні, але робити це потрібно обережно
Скріншот: Корисне TV / YouTube

Автор українського YouTube-каналу про садові й польові роботи "Корисне TV" 26 квітня в новому відео під назвою "Цей розчин випалює всіх шкідників, лишайники та грибки на плодових деревах" розповів, як захистити плодовий сад навесні за допомогою біління.

За словами садівника, щоб захистити сад від шкідників, лишайників і грибка, дерева потрібно білити тричі на рік.

"Перший раз ми наносимо побілку навесні, потім оновлюємо її влітку і востаннє білимо восени, – сказав садівник. – Багато хто помилково вважає, що дерева білять для краси. Це не так. Навесні ми білимо дерева, щоб захистити штамб і гілки від опіків, оскільки в цей час сонце дуже активне, а на рослині ще немає листя, щоб захистити кору від перегріву. Побілка також є профілактичним заходом від шкідників, яким вдалося пережити зиму".

Інгредієнти для розчину:

  • 3 л води + 0,5 л води;
  • 10 ст. л. із гіркою негашеного вапна, яке краще тримається на корі дерев;
  • 1 ст. л. мідного купоросу, розчиненого у 100 мл води;
  • 0,5 л фасадної водоемульсійної фарби.

"Негашене вапно має фунгіцидні властивості, а при висиханні біліє й захищає дерево від сонячних опіків. Мідний купорос – це фунгіцид. Він посилює дію вапна й у такій концентрації знищує збудників хвороб і шкідників на корі дерев. Фасадна водоемульсійна фарба виконує роль прилипача, тому що вапно й мідний купорос дощем легко змиє. А коли у складі розчину є фарба, вона довше утримає побілку на дереві, – пояснив садівник. – Якщо ранньою весною не встигли побілити дерева, зробіть це зараз, але обережно – не наносьте побілки на бруньки й листя, інакше вони отримають опік. Приготуйте таку побілку й захистіть свої дерева".

Приготування

  1. Розчиніть негашене вапно у 3 л води, перемішайте.
  2. Додайте поступово ще 0,5 л води.
  3. За 30 хвилин додайте в розчин мідний купорос і фарбу. Перемішайте.
  4. За потреби додайте води, якщо розчин вийшов дуже густий.
  5. Нанесіть побілку на дерева.