Щойно помітите це у саду, відразу зрізайте сухі гілки. Садівниця розповіла, як під час цвітіння врятувати плодові дерева від моніліозу
Моніліоз – це грибкове захворювання, яке вражає квіти, зав'язі, квітконіжки, гілки, унаслідок чого вони мають "спалений" вигляд. До захворювання схильні переважно кісточкові та насіннячкові культури. Уражені інфекцією дерева не плодоносять.
"Моніліоз є в саду ще з ранньої весни. Як тільки стає тепліше, він проявляється вже так сильно, що ви бачите загиблі дерева і засохлі гілки. Незалежно від того, робили ви профілактичні обробки чи ні, доведеться обробляти тут і зараз, – зазначила садівниця. – Робимо обробку одразу, як помітили хворобу. Зрізайте сухе, обприскуйте живе. Через сім днів повторіть обприскування".
Експертка рекомендує після цього постійно моніторити садок, проводячи раз на місяць профілактичне оброблення дерев біофунгіцидом "Мікохелп".
"Бо ним можна працювати по цвіту. А саме в період цвітіння моніліоз розвивається катастрофічно швидко", – резюмувала вона.
Контекст:
Щоб убезпечити майбутній урожай, сад профілактично обробляють за чотири етапи.