Приберіть ці гілки з куща – і за місяць троянди зацвітуть ще пишніше. Експерт розповів, як у червні правильно обрізати кущові троянди
"Буває, що одна троянда відцвіла, але на кущі залишається багато інших, які ще цвітуть, тоді її можна просто виламати. Нам потрібно прибрати тільки гілку з насінням, тому що вона продовжує використовувати корисні речовини, щоб насіння дозріло. А нам воно не потрібне. Нехай кущ використовує корисні речовини на пишне цвітіння", – наголосив експерт.
Якщо ж на гілці всі троянди відцвіли, їх потрібно зірвати, а гілку обрізати за допомогою секатора, залишивши на ній знизу щонайменше чотири листки. Обрізання потрібно робити на 1 см вище, ніж верхній лист, що залишився.
"З цієї пазухи у нас прокинеться брунька і виросте новий паросток, на якому буде багато троянд. Вони зацвітуть вже через місяць після такої обрізки, – наголосив експерт. – Таким чином у куща завжди буде достатньо поживних речовин, добре проходитиме фотосинтез і таке обрізання піде тільки на користь вашим трояндам. Кущ стане більш пишним, тому що до зими він наростить багато паростків".
Автор відео порадив обрізані паростки ставити на пророщування.
Контекст:
Щоб захистити кущі троянд від шкідників, які живуть у землі, експерти рекомендують використовувати розчин, виготовлений із двокомпонентного контактно-системного інсектоакарициду "Антихрущ".
Для цього 10 мл або 15 мл препарату необхідно розчинити у 5 л води. Водночас поливати кущі приготованим розчином необхідно з розрахунку 0,5–1 л під кожен кущ.
Для захисту троянд від попелиці експерти радять приготувати спеціальний розчин із трьох компонентів, а розчин із борної кислоти й сульфату магнію забезпечить трояндам безперервне цвітіння.