Затягувати не можна, інакше втратите врожай і плодові дерева. Садівник розповів про перше і найголовніше оброблення саду по зеленому конусу
Автор українського YouTube-каналу про садові й польові роботи "Корисне TV" 7 квітня в новому навчальному ролику під назвою "Перша та найголовніша обробка саду" розповів, як, чим і коли проводити весняне оброблення плодового саду від шкідників і хвороб.
"Якщо сад не обробити цим препаратом весною, то хвороби і шкідники можуть дуже пошкодити дерево, а через це буде малий і несмачний урожай, а дерево може взагалі загинути", – зазначив автор відео.
За словами садівника, перше весняне оброблення саду проводять по зеленому конусу до початку цвітіння – коли брунька відкрилася і з неї почало з'являтися листя.
Автор відео розповів, що не перший рік обробляє свій сад баковою сумішшю, виготовленою з фунгіциду "Хорус" та інсектициду "Актара".
"Хорус" захистить наш садок від парші, борошнистої роси, моніліозу, а також від курчавості персика, а інсектицид "Актара" захистить від квітоїду, котрий прокидається одночасно із бруньками на деревах, а також від попелиці та інших шкідників", – пояснив садівник.
Для приготування бакової суміші окремо за інструкцією, вказаною на препаратах, приготуйте концентрати кожного з них, а потім влийте в ємність із 10 л теплої води і ретельно перемішайте.
Садівник попередив, що обробляти сад цією баковою сумішшю потрібно в респіраторі, рукавичках і чоботях. Також під час оброблення важливо враховувати напрямок вітру, щоб препарат не потрапляв на обличчя.
"Ставайте по вітру, – порадив садівник. – Найкраще обробку проводити, коли вітру зовсім немає. Але затягувати з обробкою не можна".