"Жодної хімії не знадобиться!" Сім ефективних методів боротьби з попелицею
10 червня, 10:20
Попелиця може зіпсувати весь урожай: цей шкідник харчується клітинним соком рослин, через що сповільнюється їхній ріст, порушуються процеси цвітіння й утворення зав'язі, культури в'януть та опадають. Як позбутися попелиці за допомогою ефективних народних методів, розповіло видання "На пенсії".
"Жодної хімії не знадобиться!" – запевнили в матеріалі.
Для боротьби з попелицею найчастіше використовують обприскування різними розчинами й відварами. Важливо дотримуватися правильних строків оброблення:
- дерева та плодові культури обробляють під час бутонізації, відразу після цвітіння і не пізніше ніж за 14–40 днів до збирання врожаю;
- ягоди обробляють до цвітіння та після збирання врожаю;
- овочі востаннє можна обробити не пізніше ніж за місяць до збирання врожаю.
Найефективніші методи боротьби з попелицею
- На основі мила. 100 г господарського мила або 300 г дьогтяного потрібно розчинити у 10 л гарячої води.
- На основі часнику. 15 часникових стрілок і 100 г часнику заливають 10 л гарячої води й настоюють протягом кількох днів.
- На основі нашатирного спирту. 50 мл нашатирного спирту потрібно розчинити у 10 л води й перемішати.
- На основі червоного меленого перцю. 50 г червоного меленого перцю залити 1 л води та настояти приблизно дві години. Отриманий розчин розбавляють 10 л води.
- На основі цибулі. Кілька невеликих головок подрібненої цибулі й лушпиння цибулі заливають 1 л води й настоюють протягом п'яти годин. Проціджують і доливають воду, щоб вийшов 1 л.
- На основі хвої. 1 кг хвої сосни заливають 4 л води та настоюють протягом семи діб, розмішуючи раз на добу. Розчин у воді розводять у співвідношенні 1:1.
- На основі цедри цитрусових. 100 г сухої цедри заливають 1 л теплої води та настоюють розчин три доби.