Зробіть це до стійких морозів, щоб уберегти сад від п'ядуна
Метелики-п'ядуни – небезпечні шкідники на ділянці, які пошкоджують передусім плодові дерева. Оберігати дерева від них потрібно впродовж усього року, пояснило видання "На пенсії".
Самець зимового п'ядуна – це метелик сірого кольору, з темними поперечними хвилястими смугами на передніх крилах і світлими задніми крилами. Самка має буровато-сірий колір і короткі недорозвинені крила. Самець добре літає, а самка малорухлива, не літає і заповзає на дерева лише по стовбуру.
Гусениця п'ядуна має жовтувато-зелений колір і поздовжні смуги. Зимують гусениці у стадії яйця на пагонах біля бруньок. Навесні під час розпускання бруньок гусениці виходять і починають харчуватися бруньками, листям і бутонами, стягуючи їх павутиною, під якою ховаються.
На початку літа п'ядуни спускаються на павутинках із дерев і заповзають у ґрунт, куди заглиблюються на 5–10 см. Пізньої осені після опадання листя із ґрунту виходять метелики. Самки заповзають на дерево по стовбуру й відкладають яйця. Одна самка може відкласти 200–350 яєць.
Щоб п'ядун не нашкодив деревам, їх потрібно регулярно оглядати.
До початку стійких морозів треба регулярно розпушувати ґрунт у пристовбурних колах із метою знищення лялечок комахи. Восени обов'язково потрібно прибрати і знищити опале листя й перекопати на зиму землю. Відмерлу кору й мох на стовбурах треба видалити, після чого побілити їх вапняним розчином. Павутинні гнізда зібрати і знищити.
Ефективним методом боротьби проти п'ядуна є обрізання крони і зменшення загущеності молодих гілок. Також восени потрібно накласти клейові пояси, які перешкоджають самкам зимового п'ядуна вилазити на дерево.
Гусениць потрібно зібрати вручну або струсити на підстилку з подальшим знищенням. Після цього треба обробити крони дерев сильним струменем води. Навесні до початку цвітіння потрібно внести інсектицидні препарати.