Зробіть це вже зараз – і влітку зберете щедрий урожай абрикосів. Садівник розповів, як перед похолоданням захистити сад від моніліозу

До моніліозу схильні переважно кісточкові й насіннячкові культури
Скріншот: Соб_сад_агро / YouTube

Автор українського YouTube-блогу про садові роботи "Соб_сад_агро" 14 квітня розповів, чим обробляє свій абрикосовий сад навесні на етапі початку росту плодів, щоб улітку зібрати щедрий урожай.

За словами садівника, це оброблення саду він проводить за 10 днів після попереднього, яке виконав одночасно із завершенням цвітіння саду.

"Передають синоптики похолодання, дощі, тому потрібно обов'язково обробити, щоб зберегти свій урожай", – попередив автор ролика.

Садівник зазначив, що використовує для оброблення на цьому етапі розвитку плодів бакову суміш, приготовлену з інсектициду широкого спектра дії "Актеллік", системного фунгіциду профілактичної та лікувальної дії для боротьби з паршею й борошнистою росою "Скор" і фунгіциду проти моніліозу "Хорус". За бажанням, можна також використати прилипач.

Блогер зазначив, що "Скор" у цьому розчині працює, коли погода тепла, а "Хорус" активний, коли температура повітря знизиться.

Приготування

У 10 л води розчиніть 3 г "Хоруса", 2 мг "Скора" і 12 г "Актелліка". Перемішайте й перелийте розчин у розпилювач. Обробіть баковою сумішшю плодовий сад.

"Не пропустіть цього оброблення абрикосів, щоб залишитися з урожаєм", – порадив автор відео.

Контекст:

Моніліальний опік – це грибкове захворювання, яке уражає квіти, зав'язі, квітконіжки, гілки, унаслідок чого вони мають "спалений" вигляд.

До захворювання схильні переважно кісточкові й насіннячкові культури. Уражені інфекцією дерева не плодоносять.