Зробіть це з насінням кропу перед посівом – й отримаєте щедрий урожай

Перші паростки можуть з'явитися за тиждень-два після посадження
Фото: depositphotos.com

Кріп можна сіяти по кілька разів за сезон. Як підготувати кріп і посіяти, щоб він швидко зійшов і давав щедрий урожай, пояснило видання "На пенсії".

Посів кропу роблять що три тижні. Важливо його своєчасно поливати, полоти й підживлювати.

Замочування кропу у воді

  1. Покладіть у посудину марлю й насипте насіння кропу.
  2. Залийте чистою водою й залиште на 12 годин. Воду потрібно змінювати що чотири години.

Замочування кропу в алое

  1. Розведіть у пропорціях 1:1 сік алое з водою.
  2. Помістіть насіння в розчин на добу. Насіння готове до посіву.

Щоб висадити кріп, потрібно в підготовленому з осені й зволоженому перед посівом ґрунті зробити борозну, продавивши ґрунт дошкою завширшки 5 см на глибину 1–2 см. У цю борозну зигзагоподібно посіяти насіння, після чого засипати ґрунтом, ущільнити поверхню, але не поливати. Борозни розташувати з відривом 10–12 см одна від одної. Після появи сходів їх проріджують, залишаючи інтервал між рослинами 8–10 см.

Насіння кропу перед посівом заливають на три-чотири години водою, кілька разів змінюючи її, щоб вимити з насіння речовини, які уповільнюють проростання. Після цього насіння опускають на дві години в міцний розчин марганцівки, потім промивають, підсушують і сіють у борозенки завглибшки 2 см, розташовані за 15–20 см одна від одної.

У борозні насіння розташовують на відстані 1–2 см і, закривши насіння, поливають посіви. Проростає кріп за температури 5 °C. Щоб пришвидшити появу сходів, ділянку накривають агроспаном. Перші паростки можуть з'явитися за тиждень-два.

Перед посівом у ґрунт вносять аміачну селітру (200–300 кг/га), суперфосфат (100–150 кг/га) і хлорид калію.

На легкі ґрунти висівають більше насіння (70–80 кг/га), ніж на важкі (40–60 кг/га). Двічі на місяць сіянці підживлюють розчином комплексного мінерального добрива, наприклад, "Ідеал" або "Радуга" у слабкій концентрації.

Розсаду потрібно попередньо полити, а після внесення добрив бажано обприскати сіянці чистою водою, щоб унеможливити опік листя. Можна проводити позакореневе підживлення по листю, але концентрація цих розчинів має бути значно слабшою.