Дизайнер вишиванок Магдич: Щоб стати успішним у бізнесі, потрібно дати дуже нішевий продукт, по який підуть тільки до тебе G

Магдич (на фото праворуч): Я починала цей бізнес із $2 тис., без єдиного долара зі сторони
Фото: Ростислав Гордон

Українська дизайнерка Юлія Магдич, яка виробляє сукні-вишиванки, розповіла телеведучій, головному редакторові видання "ГОРДОН" Олесі Бацман, як починала свій бізнес, які вклала інвестиції і в яких країнах світу українські вишиванки затребувані.

Українська телеведуча, головний редактор видання "ГОРДОН" Олеся Бацман у День вишиванки поспілкувалася із дизайнером Юлією Магдич для рубрики "Бацман-бліц", що виходить на YouTube-каналі Бацман.

– Юліє, добрий день! "Бацман-бліц" сьогодні в незвичайному форматі на Поштовій площі, де відбувається показ твоїх вишиванок, у День вишиванки. Ти людина, завдяки якій, зокрема, сьогодні знають сучасну, гарну Україну. Скажи, будь ласка, коли ти першу вишиванку придумала, якою вона була?

– П'ять років тому. Це був такий чорний каптан зі смугою. Мені хотілося схрестити арабський варіант (мені дуже подобається східний світ) із українською вишиванкою. Дуже добре вдалося. І потім я зрозуміла, що вишиванок треба робити більше, що це може перерости в бізнес.

– Багато українських дизайнерів скаржаться на те, що сьогодні, не зважаючи на талант, складно заробити. Наскільки реально сьогодні, щоб твоя справа тебе годувала, тим паче щоб дала можливість стати багатою людиною?

– Це, справді, дуже складна справа. Це червоний океан: дуже висока конкуренція. Раніше модно було бути моделями, зараз стало модно бути дизайнерами. Когось чоловік спонсорує, когось тато, когось брат. Але, якщо це сприймати як бізнес, а не хобі, то так, стати успішним реально. Але потрібно дати дуже нішевий продукт, по який підуть тільки до тебе і більше ні до кого. У такому разі ти зароблятимеш.

– Хто тобі допомагає, хто давав гроші спочатку? Зараз ти в мінусі чи в плюсі?

– Я починала цей бізнес із $2 тис., без єдиного долара зі сторони. Я цим дуже пишаюся. Мені вже пропонували інвестиції. Але поки нашій компанії гроші, слава богу, не потрібні.

– Тобто ти в прибутку.

– Слава богу, так.

– Приголомшливо. Скільки країн світу купують твої вишиванки?

– Залежно від сезону, від 30 до 40 країн. Крім цього, через інтернет купують і берег Слонової Кістки, і Філіппіни, і Сінгапур.

– У якій країні українська вишиванка найпопулярніша?

– У США. Америка – найбільший шанувальник українських вишиванок.

– Вітаю тебе з показом! Сподіваюся, він стане щорічною традицією.

– Я сподіваюся.