Як без депресії пережити відірваність від соціуму під час карантину. Рекомендації
Під час карантину у зв'язку з пандемією коронавірусу важливо не тільки дотримуватися гігієни та ретельно мити руки, а й підтримувати позитивний настрій. Видання "ГОРДОН" розповідає, як це зробити.
Обмеження у вигляді самоізоляції чи звуження кола контактів під час карантину може стати стресовим фактором для людей, які вели активне соціальне життя. Видання "ГОРДОН" розповідає, як створити сприятливі умови для комфортного проживання періоду карантину.
Якщо ви працюєте дистанційно, це відволіче вас від думок про пандемію, а вільний від роботи час потрібно зайняти так, щоб не залишити місця для нудьги. Важливо підтримувати зв'язок із вашим звичайним колом спілкування. Це можна робити як за допомогою телефонного зв'язку, так і в різних програмах-месенджерах. Ви можете налаштувати груповий чат і організувати посиденьки зі своїми друзями. Інтернет дає великі можливості, і їх необхідно використовувати. Якщо у вас немає свого блогу, можливо, карантин – привід його завести і висловлювати там власні думки, ділитися знаннями та емоціями.
За час карантину можна навчитися чогось корисного. Уроки малювання, танців, іноземних мов можна знайти в інтернеті.
Сконцентруйтеся на тому, що вас оточує: використовуйте вільний час для того, на що раніше його бракувало. Наприклад, можна зайнятися домашніми справами: розібрати мотлох, улаштувати генеральне прибирання. Почніть планувати життя на наступний весняно-літній сезон. Можна змінити зимовий гардероб у шафі на весняний, якщо ви ще цього не зробили.
Якщо ви любите ходити в кіно, і цього в умовах ізоляції вам бракує, облаштуйте домашній кінозал і доберіть добрі фільми для перегляду. А замість поп-корну приготуйте корисні снеки, наприклад, наріжте на шматочки різні фрукти: вітаміни – те, що потрібно під час карантину.
Сприймайте цю ситуацію як певне перезавантаження, звільнення простору. Подумайте, що це уповільнення, можливо, дано для того, щоб подивитися на своє життя та його темп по-іншому.
Карантин дасть вам змогу більше часу провести із сім'єю. Але водночас важливо залишати одне для одного вільний простір. Тому спробуйте в організації спільного дозвілля розподілити ролі.
Не заповнюйте весь вільний час прочитанням новин тільки про поширення коронавірусу, а тим більше – чуток і домислів на цю тему. Потрібно усвідомити, що карантин – тимчасовий захід. Мрійте про те, яким буде ваше життя після карантину, адже думки матеріальні!
Видання "ГОРДОН" зібрало коротку інструкцію на основі рекомендацій ВООЗ та МОЗ України, що робити, якщо підозрюєте в себе наявність симптомів коронавірусної інфекції.