Олег Пінчук про "справжню еліту": Майбутнє за тими, у кого велике серце і хто прагне змінити світ на краще
Український скульптор Олег Пінчук вважає, що наслідки пандемії коронавірусу допоможуть подолати люди нової формації: такі, як італійці Міучча Прада, Донателла Версаче, Дольче і Габбана, сім'я Бенеттон, які допомогли своїй країні.
Український скульптор Олег Пінчук розповів в інтерв'ю виданню "Факти", які зміни, в його уявленні, чекають людство після закінчення пандемії коронавірусу.
"Рано чи пізно люди повернуться до звичайного способу життя. Щоправда, спочатку буде дуже важко. Багато хто збідніє, і певний час людство житиме у стані великої депресії. Доведеться задовольнятися мінімальним, але після цієї депресії буде новий якісний стрибок у напряму наномедицини, у створенні електро- і водневих автомобілів. Суспільство споживання, яке засмітило планету, себе вичерпало. Усе кардинально змінюватиметься на краще!" – заявив він.
За словами Пінчука, це буде нова сторінка в розвитку людства. Він упевнений, що людству потрібно було відновити втрачений баланс.
"У тих умовах, які були досі, ми б не вижили. Планета перенасичена шкідливими відходами, викидами від автомобілів, які давно пора міняти. Багато людей будувало свій добробут, думаючи тільки про себе і зовсім не дбаючи про навколишній світ. Настав час спрямувати гроші в зовсім інше русло. За допомогою свого інтелекту людина може й має змінити світ. Інакше він приречений загинути від екологічних катастроф або атомної війни", – упевнений скульптор.
На думку Пінчука, після пандемії соціальні контрасти стануть спочатку ще більш явними, тому що з'явиться більше бідних людей, але незабаром усе в суспільстві зміниться, тому що іншим стане мислення.
"Уже сьогодні є люди цієї нової формації, які витрачають величезні кошти на подолання епідемії. Наприклад, в Італії Міучча Прада, Донателла Версаче, Дольче і Габбана, сім'я Бенеттон – усі допомагали рідній країні якнайшвидше подолати біду", – зазначив Пінчук.
Коментуючи той факт, що дизайнер Джорджіо Армані викупив перші шпальти в 60 італійських газетах, щоб висловити підтримку медичним працівникам, скульптор сказав, що за такими людьми майбутнє.
"Ось вона – справжня еліта! Майбутнє за тими, у кого велике серце і хто прагне змінити світ на краще", – упевнений Пінчук.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в китайському Ухані. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. Станом на 13 травня у світі коронавірусом заразилося понад 4,2 млн осіб, померло 291 тис., одужало 1,4 млн, інформує Університет Джонса Гопкінса. В Україні понад 16 тис. хворих, померло – 425, одужало – 3373.