У Києві відкрилася виставка декоративного живопису на склі Ірини Мезері
Українська художниця Ірина Мезеря презентувала пейзажі, портрети та літературно-філософські мініатюри.
У Києві відкрилася виставка декоративного живопису на склі Ірини Мезері. Експозицію "Кольорові монологи Ірини Мезері" розміщено в Будинку актора.
На виставці експонують 37 полотен. Серед них п'ять картин із релігійними сюжетами, які перегукуються зі стародавнім візантійським мистецтвом. Також є пейзажі, натюрморти, портрети.
Художниця позиціонує авторський стиль живопису як "ретро-модерн". Із погляду Мезері, це інтерпретація ідеї нового як добре забутого старого, але з позиції власного світогляду, із застосуванням сучасних матеріалів і художньо-декоративної техніки.
Автор працює з різними фактурами, віддаючи перевагу склу. Доповненням до живописних робіт є авторські літературно-філософські мініатюри. Їх вставлено в рами й обрамлено малюнками, що стилістично і художньо відповідають картині. Також їх можна розглядати і як самостійну літературно-мальовничу композицію.
Про деякі свої картини Мезеря розповіла особисто.
"Фаюмський портрет нашої цивілізації", за задумом художниці, відображає сучасний світ. "Та цивілізація, де немає інтернету, смартфона, нанотехнологій, штучного інтелекту, уже завершила своє існування. Але вона була прекрасною! Огюст Ренуар, Вінсент Ван Гог, Гюстав Клімт, Сальвадор Далі, Альфонс Муха і ювелір Жорж Фуке, архітектор Антоніо Гауді... Цей список можна продовжувати нескінченно довго. Але все скінчено! На зміну приходить штучний інтелект, тепер він буде диктувати естетику нової цивілізації", – пояснила Мезеря.
Картину "Луганчанка" художниця, яка народилася в Луганську, написала навесні 2014 року. Це дівчина у чорній вишиванці і червоній спідниці, із величезним вінком із польових квітів, яка тримає в руках старий пошарпаний томик віршів. "Уже було захоплено будівлю СБУ. Ми не до кінця усвідомлювали, що відбувається, але було зрозуміло, що відбувся вододіл між тими жителями Луганська, хто за Україну і хто проти. А там було різне: хтось хотів назад у СРСР, хтось приєднатися до Росії, хтось узагалі намагався не помічати того, що відбувається. Ця картина народилася як втілення моєї громадянської позиції. Я українка, Луганськ для мене – це Україна", – заявила вона.
Виставка Ірини Мезері у столичному Будинку актора триватиме до 14 листопада 2018 року.