Українські дизайнери презентували в Польщі колекції з різних регіонів України
У Польщі відкриють магазин одягу українських дизайнерів.
12 українських дизайнерів презентували в Ptak Warsaw Expo під Варшавою свої колекції одягу в межах проекту "Екскурсія Україною по подіуму". Про це повідомляє прес-служба організатора.
У показі взяли участь модельєри з 12 регіонів України: Роксолана Богуцька представила Галичину, Людмила Бушинська – Поділля, Любов Чернікова – Прикарпаття, Оксана Сокіл – Закарпаття, Дмитро Чернега з чоловічою колекцією – Київ, Наталія Марченко – Полісся, Олена Мішустіна – Придніпров'я, Олена Годис – Одесу. Також Україну представляло дві студентські групи: одну очолила Марина Лапа (Харківська Академія дизайну), другу – Оксана Грицай (Галицький коледж імені Чорновола в Тернополі). Кримськотатарське вбрання презентувала Камілла Саадат, яка представляла Крим.
Радник міністра освіти і науки України, голова національного партнерства в легкій промисловості Голда Виноградська презентувала одяг із Донбасу. Її творча група виготовила аксесуари з дроту – як символ нинішньої України – жінки, руки якої зв'язано дротом.
На показі були присутні представники міністерства культури та економіки Польщі, Зарубіжного торгового бюро в Києві та Польсько-української господарської палати.
"Ми відкрили нову сторінку польсько-українських економічних відносин, зокрема, домовилися, що 2 лютого ми відкриваємо в Ptak місто моди в Лодзі – магазин, де будуть бренди українських дизайнерів. Також у першому кварталі наступного року ми прийматимемо делегацію польських виробників тканин. Ми будемо допомагати полякам продавати їхні тканини в Україні, а вони будуть представляти наших виробників", – розповіла Виноградська.
Майже 45% виробництва легкої промисловості України експортують у країни Європи. Згідно з даними Держстату, 2017 року з трьох головних країн-імпортерів – Китаю, Туреччини та Польщі – в Україну ввезено трикотажних полотен, одягу, домашнього текстилю та взуття на $483,3 млн. Профільні асоціації називають цифру $1079,1 млн. Неврахований імпорт $596 млн. – це втрати не менше ніж 5,3 млрд. бюджетних надходжень у вигляді сплати мит і ПДВ.