Василь Хмельницький відкриє UNIT.City Kharkiv у березні 2020 року

UNIT.City – це "місто в місті", яке налаштоване на високі технології та новації, зазначив бізнесмен
Фото: Пресслужба UNIT.Kharkiv City

Інноваційні кластери UNIT.City і UNIT.City Kharkiv допоможуть зупинити "витік мізків", заявив український підприємець Василь Хмельницький.

UNIT.City Kharkiv – перший інноваційний кластер на сході України – офіційно розпочне свою роботу в березні 2020 року. Про це в четвер, 12 грудня, під час презентації проєкту в Харкові розповів його засновник, український підприємець Василь Хмельницький. Бізнесмен переконаний, що відкриття парків та інноваційних кластерів у регіонах дасть змогу Україні вирішити безліч соціальних питань, зокрема проблему "витоку мізків".

"Ми бачимо, з якими проблемами стикається наша країна. Молодь виїздить за кордон. І, щоб ви розуміли, є 95% імовірності того, що талановиті люди, які виїхали, уже не повернуться. Тому що сьогодні всі розвинені країни приділяють увагу тільки одному: не територіям, а талантам, розумним людям. У нас країна навчає дитину у школі до 16 років, потім – в інституті до 22-х, а потім найталановитіших інші країни беруть до себе. Дають їм дешеві кредити тощо. І вони більше до нас не повертаються", – зазначив Хмельницький.

Він розповів, що ламає голову над тим, "як побудувати таку екосистему, щоб наш бізнес, наші підприємці були успішними й досягали успіху в нашій країні".

"І ось ми створили UNIT.City. Ми почали його будувати три роки тому в Києві. UNIT.City – це "місто в місті", яке налаштоване на високі технології, новації. І ми вважаємо, що, створивши такі умови, як у Кремнієвій долині, ми зупинимо або хоча б сповільнимо міграцію наших талантів", – заявив засновник UNIT.City.

На думку бізнесмена, якісні сучасні освітні програми сприятимуть поліпшенню кадрового ринку і зростанню економіки країни.

"За фактом, коли ми створили акселератор, коли створили школу і університет, ми побачили, що якраз школа та університет створюють ті нові таланти, які вже досягають успіху в нас. І ми зрозуміли, що така сама модель може працювати в будь-якому великому місті. І якраз я дійшов до того, що перший свій проєкт, який я хочу запровадити в регіонах і який може дати нові можливості підприємцям і бізнесу, – у Харкові. Ми сьогодні не відкриваємося, ми відкриваємося у березні. Сьогодні ми робимо таке промо: показуємо можливості. І, я сподіваюся, вам це сподобається. Наше завдання – зробити так, щоб ви стали успішними. І зробили це в нашій країні", – резюмував Хмельницький.

У публічній дискусії на тему "Екосистема для успішного розвитку бізнесу", яку провели в UNIT.City Kharkiv, також узяли участь СЕО UNIT.City Домінік Піотет і засновник Promodo, співзасновник і член наглядової ради Kharkiv IT Cluster Олександр Колб. Модератором дискусії став Роман Катеринчук – засновник IT-компанії Artjoker, співзасновник компанії MyCredit і член наглядової ради Kharkiv IT Cluster. Підприємці намагалися відповісти на запитання про те, яких змін потребує бізнес, щоб створювати продукти, що відповідають глобальним викликам часу, яка екосистема сприятиме розвитку бізнесу в регіонах і які умови необхідні для того, щоб кращі фахівці не емігрували і бачили реальну перспективу для зростання в Україні.

Відомо, що інноваційний кластер UNIT.City Kharkiv дублює екосистему UNIT.City і безпосередньо з нею пов'язаний. На його території будуть розташовані коворкінг, офіси, RnD-центри та багато іншого.

Як зазначив Василь Хмельницький, допомагатимуть розвивати в регіоні малий і середній бізнес, які створюють робочі місця, Unit School of Business та виробничий акселератор INDAX. А підготовкою високоякісних фахівців у сфері інновацій вже займається UNIT Factory Kharkiv – IT-школа, у якій навчання проводять за унікальною програмою ucode, розробленою спільно фахівцями UNIT Factory і НТУ "ХПІ". Випускники UNIT Factory працюють у провідних компаніях і запускають власні інноваційні проєкти.

Фото: Пресслужба UNIT.City Kharkiv

Василь Хмельницький – засновник холдингової компанії UFuture, яка об'єднує його бізнес- та соціальні проєкти. Компанія має диверсифікований портфель активів у сфері нерухомості, інфраструктури, промисловості, поновної енергетики, фармацевтики та IT. Вартість активів UFuture оцінюють у $550 млн, а загальна капіталізація бізнесів, у які вона інвестувала, становить понад $1 млрд.