Андраде, Салем, Суханов розповіли, як вивчили українську мову
Дівчина почала вивчати українську з абетки у 13 років у школі.
"Було так, що один листок я читала годину", – розповіла вона.
Французький актор афроамериканського походження Джиммі Воха-Воха зізнався, що одразу не знав, де розташована Україна, коли отримав пропозицію брати участь у зйомках фільмів "Скажене весілля". Зараз актор продовжує вивчати українську мову. Робить він це з репетитором за допомогою онлайн-зв'язку. Найскладніше акторові дається відмінювання займенників.
Телеведучий ліванського походження Даніель Салем читає "Кобзар" перед виходом в ефір. "Я найняв викладача. Ми почали рік тому. Більш-менш я розмовляю. Якщо є текст, який я можу вивчити і говорити на камеру – окей. Говорити від себе мені трохи важче", – зізнався він.
За словами телеведучого, найскладніше говорити "і", "и".
Телеведучий російського походження Олексій Суханов зізнався, що після анексії Криму і початку війни на Донбасі завжди був на боці України. І він ухвалив рішення залишитися тут.
Мову Суханов вивчав із викладачем. Займається українською щодня по 2,5 години.
"Не потрібно боятися помилок!" – закликав він.
За словами Суханова, з мови та історії починається країна. "Нічого не буде, якщо ми не почнемо кожен із себе!" – зазначив він.
Контекст:
У липні 2019 року в Україні набув чинності закон про забезпечення функціонування української мови як державної. Відповідно до закону, українська мова є обов'язковою для використання в органах державної влади і місцевого самоврядування, а також у публічних сферах суспільного життя. З січня 2021 року всі постачальники послуг, незалежно від форми власності, мають обслуговувати споживачів українською мовою, на прохання клієнта можуть використовувати іншу мову, прийнятну для обох сторін. Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування і релігійних обрядів.
Згідно з опитуванням, яке в лютому 2021 року провели Київський міжнародний інститут соціології та соціологічна компанія SOCIS, 52,7% громадян України вдома розмовляють українською мовою, 23,5% – російською, 22,5% – двома цими мовами, 1,2% – іншою мовою.