Бйоркман: Коли ми почали підготовку до "Євробачення 2017", МВЦ був зовсім порожнім. Це ідеальний варіант
Продюсер конкурсної частини "Євробачення 2017" Крістер Бйоркман, відповідаючи на запитання видання "Бульвар Гордона", розповів про особливості підготовки до конкурсу цього року, співпрацю з українськими фахівцями й унікальність Києва.
Із 9-го до 13 травня в Києві відбудеться міжнародний пісенний конкурс "Євробачення 2017". Крістер Бйоркман відповідає за підготовку візуального ряду конкурсних номерів. Він також продюсував конкурсну частину шоу "Євробачення 2013" у Мальме та "Євробачення 2016" у Стокгольмі.
– Крістере, чи довелося вам зіткнутися з певними складнощами під час підготовки конкурсу в Україні?
– Завжди є проблема, коли дві робочі культури зустрічаються, аби знайти рішення та дійти до спільного знаменника у співпраці. І тут ситуація така сама, як і в будь-якій компанії з мультикультурним персоналом.
– У якому стані був МВЦ на початку вашої роботи? Чи все вас влаштовувало?
– МВЦ був зовсім порожнім. Й у певному сенсі це чудова відправна точка. Наприклад, торік у Стокгольмі "Євробачення" відбувалося на хокейній арені, і нам доводилося приймати особливості цього простору. У Києві ми почали наповнювати порожню "мушлю". І заповнити її ми могли так, як нам хотілося. Це ідеальний варіант.
Найнезвичайнішим гаджетом "Євробачення 2017" є "люстра" – величезна світлотехнічна структура з шістьма різними шарами підсвічувань
– Що буде в технічному плані використано в Україні на "Євробаченні 2017" уперше порівняно з іншими заходами, над якими вам доводилося працювати? Які технології, що були використані на гучних світових заходах, використовують на "Євробаченні 2017"?
– Цілий набір технічних параметрів є основою для будь-якого телевізійного виробництва: камери, світлодіодні стіни, світлодіодна підлога. Найнезвичайнішим гаджетом у постановці "Євробачення 2017" є "люстра", розташована на сцені. Це величезна світлотехнічна структура з шістьма різними шарами підсвічування. Разом вони створюють форму величезної люстри. Вони можуть опускатися на підлогу одним шаром або ж з'являтися шар за шаром залежно від настрою пісні.
– Чи висували якісь незвичайні вимоги спеціально для номерів певних учасників?
– Завжди бувають різні дивні та складні запити. Деяких із них не можна досягнути. Через ту саму "люстру" цьогоріч у нас немає місця для того, щоб повісити ще щось. А це означає, що реквізит має бути розташований на підлозі. У нас також є обмеження на використання великого та важкого реквізиту. Але є інші варіації для креативу. Ми намагаємося щороку розширювати межі, використовуючи передовий технічний досвід.
– Як вам працюється в тандемі з українськими колегами? Чи знайшли спільну мову з українськими ведучими?
– Я так не поділяю колег, з України вони чи ні. Ми просто робимо свою роботу. У всіх різні завдання, але, зрештою, у всіх одна мета: ми хочемо, щоб "Євробачення 2017" у Києві стало фантастичним шоу!
Із ведучими ми також тісно співпрацюємо на всіх рівнях. У мене взагалі не було жодних проблем.
– Чи виникали суперечливі ситуації під час підготовки "Євробачення" (можливо, концепція чи фінансові аспекти)?
– Конкурс "Євробачення" сам по собі є дуже великим і складним виробництвом. Провідні мовники вирішують питання, пов'язані з фінансуванням, відповідно до законів, законодавства та культури країни. А ми, як запрошені експерти, повинні пристосовуватися до того, де ми перебуваємо, і вписуватись у будь-яку систему.
ESC повинен стати платформою для єдності та дружби
– Прокоментуйте ситуацію з російською учасницею Юлією Самойловою на конкурсі. На вашу думку, із боку РФ висувати кандидатуру Самойлової, яка незаконно відвідувала Крим, було провокацією?
– У мене немає думки з цього питання. Можу лише висловити надію, що в майбутньому кожна країна, яка захоче брати участь у Євробаченні, зможе це зробити. ESC повинен стати платформою для єдності та дружби.
– РФ відмовилася транслювати конкурс. Як ви оцінюєте це рішення?
– У правилах "Євробачення" чітко зазначено, що для участі в ньому необхідно транслювати шоу...
– Які враження у вас від української столиці? Можливо, щось в Україні вас вразило?
– Стільки пам'яток, гарних пам'ятників, будівель! Я вражений кількістю дуже гарних ресторанів – ми харчуємося дуже добре. Мені подобається район, де ми живемо: у мене є балкон із краєвидом на річку. Нині всі мої враження пов'язані з районами, розташованими неподалік від арени – МВЦ.
Я з нетерпінням чекаю походу до Києво-Печерської лаври і, сподіваюсь, ми таки знайдемо час, щоб її подивитися. Поки насолоджуюся тим середовищем, у якому ми живемо: піщані пляжі, красивий парк для бігу та ходьби. Це справді великий простір для дихання! І всього за 20 хвилин ходьби від арени: таким чином, у мене є можливість для прогулянки, що розслабляє. Я не впевнений, що бачив у будь-якій іншій столиці піщані пляжі, розташовані в центрі міста.