"Дешевка". Броуді показав, що може трапитися після щеплення російською вакциною проти COVID-19
47-річний американський актор Едріен Броуді оприлюднив у мережі розмите фото зі своїм зображенням, заявивши, що його було зроблено після того, як він нібито взяв участь у випробуваннях російської вакцини в Лонг-Айленді (США).
47-річний американський актор Едріен Броуді 23 вересня в Instagram опублікував пост, який почав англійською мовою, а закінчив російською.
У такий спосіб актор продемонстрував можливий побічний ефект після щеплення проти COVID-19 російською вакциною, від випробувань якої у США категорично відмовилися.
Як ілюстрацію до поста Броуді розмістив розмитий знімок зі своїм зображенням, підкресливши, що його було зроблено після того, як йому нібито вкололи вакцину.
"Вирішив повідомити вам, що вчора зголосився на вакцинні випробування проти COVID-19, які відбулися тут, у Лонг-Айленді [США]. Вакцина – та, що була створена в Росії. Учора отримав перший знімок і хотів сказати, що це абсолютно безпечно", – заявив він.
Наступний абзац у публікації актор написав російською мовою, описавши самопочуття як "трохи дивне".
"Гадаю, що витягнув віслючі вуха", – підсумував актор російською.
Публікацію про нібито вакцинацію російським препаратом Броуді позначив хештегом російською мовою "дешевка".
"Минула майже доба. Скажіть, чи не хочеться вам погладити ведмедя у дворі?" – відреагували на публікацію російськомовні фоловери.
"Тримай у курсі, Еде", – попросили актора підписники, маючи на увазі, ймовірно, можливі подальші "метоморфози".
Про реєстрацію першої у світі вакцини проти коронавірусної інфекції президент Росії Володимир Путін заявив 11 серпня. За його словами, вакцина, розроблена в інституті імені Гамалії, ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки. Путін повідомив, що одна з його дочок уже зробила щеплення проти коронавірусної інфекції вакциною російського виробництва. 27 серпня очільник Кремля сказав, що дочка зробила повторне щеплення і почувається нормально.
Керівник наукової експертизи російського проєкту Inbio Ventures Ілля Ясний вважає, що реєстрація російської вакцини проти коронавірусу суперечить науковим і етичним нормам розроблення ліків. Він зауважував, що препарат було зареєстровано після випробування на кількох десятках людей, а фінальної стадії клінічних досліджень не проводили.
Робити щеплення російською вакциною, згідно з опитуванням Вищої школи економіки, ніколи не збирається 45,6% громадян країни. Серед причин такої позиції – побоювання можливих побічних ефектів.
У США заявили, що російську вакцину вважають недопрацьованою, і відмовилися від її випробувань.
У середині вересня міністр охорони здоров'я РФ Михайло Мурашко повідомив, що приблизно в 14% росіян, щеплених вітчизняною вакциною проти коронавірусної інфекції, спостерігаються побічні ефекти.