Евакуйовані театри Маріуполя і Харкова виступили на фестивалі у Кропивницькому photo icon

Театральний фестиваль у Кропивницькому відбувся без анонсів та афіш, а квитків не продавали у касі
Фото надали організатори фестивалю
У Кропивницькому відбувся 52-й театральний фестиваль "Вересневі самоцвіти" під гаслом "Музи не мовчать". Участь у фестивалі взяли театральні колективи з багатьох українських міст, зокрема з Харкова і Маріуполя. Про це інтернет-виданню "ГОРДОН" повідомили організатори заходу.

Фестиваль відбувся без анонсів та афіш, а квитків не продавали у касі, зазначають у релізі.

Відкрила фестиваль вистава знищеного російськими окупантами Донецького академічного обласного драматичного театру. На сцені Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру трупа з Маріуполя показала виставу "Крик нації" про життя українського поета-дисидента Василя Стуса.

На фестивалі презентували спільний проєкт Харківського державного академічного українського драматичного театру ("Березіль"), який перебуває в евакуації у Вінниці, та Вінницького обласного академічного українського музично-драматичного театру "Хлібне перемир'я" за драмою українського письменника Сергія Жадана.

У театральному фестивалі також узяли участь:

  • Київський академічний драматичний театр на Подолі з виставою "Сто тисяч" у постановці українського режисера Віталія Малахова;
  • Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Шевченка зі спектаклем "Приборкання норовливого" за п'єсою українського письменника Ярослава Стельмаха "Кохання у стилі бароко";
  • Кіровоградський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Кропивницького із постановкою "Ціна життя" за п'єсою чеського письменника Карела Чапека "Мати";
  • Народний хореографічний ансамбль "Світанок" із виставою-реквієм "Тінь весни".

Контекст:

16 березня після чергового бомбардування у Маріуполі було знищено драматичний театр, у якому переховувалися від обстрілів місцеві жителі. Після бомбардування було зруйновано центральну частину театру, а уламками завалило вхід у бомбосховища. Супутникові знімки американської компанії Maxar Technologies засвідчили, що біля театру, на який окупанти скинули бомбу, були великі написи "Діти".

У розслідуванні Associated Press, опублікованому 4 травня, ідеться про те, що внаслідок бомбардування театру загинуло майже 600 людей, які перебували всередині й поряд із будівлею.

20 травня радник мера Маріуполя Петро Андрющенко повідомляв, що окупанти завершили розбір завалів драмтеатру. "Тепер ми ніколи не дізнаємося, скільки насправді було вбито цивільних маріупольців російською бомбою", заявив він.