Як доглядати за домашньою орхідеєю
Потреби у догляді за орхідеєю залежать від пори року і сорту квітки, але обов'язковими аспектами є забезпечення достатньої кількості світла і правильне поливання.
Експерти зазначають, що виникнення бруньок і активне зростання квітконосу можливі тільки під час світлового дня – його можна продовжити за допомогою люмінесцентного освітлення, встановивши джерело такого світла поблизу орхідей. Також рекомендують вирощувати орхідеї на підвіконнях вікон, які "дивляться" у південну сторону.
Температура води для поливання орхідей не має бути нижчою за кімнатну температуру. Також ці квіти не люблять жорстку воду – воду для поливання краще відстоювати.
У весняно-літній період квіти потребують частішого поливання – не рідше ніж один раз на п'ять днів. Восени кількість поливань можна скоротити до одного разу на декаду. У зимовий час квітка відпочиває і цілком достатньо поливати її раз на два тижні.
Через те, що орхідея вбирає вологу тільки за денного світла, поливати її необхідно у першій половині дня. В іншому разі коріння квітки можуть почати гнити.
Існує кілька способів поливання орхідей:
- поливання з лійки субстрату;
- занурення горщика з водою у теплу воду. Через годину квітку виймають і дають зайвій воді стекти;
- поливання під душем. Цей спосіб найбільше нагадує поливання квітки в природному середовищі існування – тропічних джунглях, але це категорично протипоказано, якщо орхідея цвіте.
Щоб поливання не нашкодило орхідеї, в кожному горщику має бути дренаж. Якщо ж квітку залили, її потрібно якомога швидше пересадити у сухий субстрат, попередньо обрізавши коріння, яке підгниває. Експерти також радять обробити місця зрізів антисептиком. Після пересадження квітку не рекомендують поливати протягом місяця.