Леньо: Війну не треба боятися. Потрібно стати її учасником. Фронтів багато: культурний, економічний. І на цих фронтах мають бути переможці
"Люди втомилися боятися, але в останній місяць уже настільки злі на ворога, що, по-перше, вже нічого не бояться, а це перший крок до перемоги, тому що страх паралізує, – сказав артист. – Ми, власне, на своїх концертах говоримо про це – що війну не треба боятися. Не потрібно чекати на її закінчення, потрібно стати її учасником. Якщо ти не вмієш стріляти, як професіонал, – фронтів багато: гуманітарний, культурний, економічний, соціальний. І на цих фронтах мають бути свої переможці".
За словами артиста, люди, які приходять до них на концерти, приєднуються до руху спротиву тим, що донатять суми, які вважають за потрібне, на дрони і пікапи.
"Ми людям пояснюємо: якщо ти живеш у селі, у тебе троє дітей, хазяйство, ти не можеш воювати, волонтерити і навіть плести сітки, бо ти маєш життєві обставини, але ти прийшов на акцію, кинув 100 грн, а ми, у свою чергу, купили дрон, дрон полетів на передову, артилерія вальнула – і мінус кілька окупантів. Це і є ваша робота – людям це подобається", – зазначив Леньо.
Контекст:
Іван Леньо народився 11 серпня 1971 року у місті Монастириська Тернопільської області. Закінчив Національну музичну академію України імені Петра Чайковського. Виступав із гуртом "Гайдамаки", а у 2012 році з колегами заснував фольк-рок-гурт Kozak System.
Після початку повномасштабної агресії РФ в Україні вступив у територіальну оборону Києва і служив разом із патрульною поліцією, займається волонтерською діяльністю.