"Хай вам смакує!". Савченко показала, як зі своєю мамою готує вареники, і дала їх рецепт

Савченко: Весна це відновлення життя
Фото: Надія Савченко / Facebook
Колишня народна депутатка України Надія Савченко розповіла, що вони з мамою Марією готують вареники на пару.

Колишня народна депутатка України, ексвійськовослужбовиця Надія Савченко 6 березня показала у Facebook знімки зі своєю мамою Марією.

Жінки зображені на кухні під час ліплення вареників.

"Весна – це відновлення життя. Цінуйте жінок, які подарували життя вам, – ваших матерів", – закликала Савченко.

У коментарях до свого поста Савченко поділилася рецептом вареників.

"У кожної родини свої традиції. Ми готуємо вареники на пару. Тісто: кисле молоко нехолодне – 0,5 л, сіль – щіпка, сода – пів чайної ложки. Борошно просіяти, щоб тісто не було тугим. Замісити, розкрутити у валик, нарізати ножем на шматочки, розкатати качалкою вареники, підсипати мукою, щоб не злипалися", – написала вона.

Для начинки в родині Савченко використовують тушковану капусту, картоплю-пюре, сир, вишні.

Варити вареники екснардепка порадила в широкій каструлі.

"Набрати на дно води з пів літра. Узяти шмат марлі, накласти на каструлю, навколо горла обв'язати резинкою чи мотузкою, трохи послабити марлю, щоб провисала в каструлю, але не торкалася води. Коли вода закипить, вареники викладати на марлю по колу, так, щоб не торкалися один одного. Накрити кришкою каструлю. Варити 5 хвилин. Знімати вареники на рознос, щоб не позлипалися. Дати трохи вихолонути", – пояснила вона.

Для заправки Савченко використовує смажену цибулю на соняшниковій олії, якщо вареники з капустою, смажить цибулю на салі зі шкварками, якщо вареники з картоплею. Якщо вареники із сиром, додає вершкове масло, якщо з вишнями – посипає цукром.

"Хай вам смакує!" – написала вона.

Марія Савченко народилася 1938 року. У 42 роки жінка вперше стала матір'ю, народивши доньку Надію, а за два роки в родині подружжя Савченко народилася друга дитина – донька Віра. Батько Надії та Віри Савченків помер 2005 року

Надія Савченко в минулому – військовослужбовиця Збройних сил України. У червні 2014 року її захопили бойовики "ЛНР" і передали Росії, де її визнали винуватою у причетності до вбивства російських журналістів у Луганській області й засудили до 22 років позбавлення волі. Своєї провини льотчиця не визнала. У травні 2016 року Савченко повернулася в Україну – її обміняли на двох російських військових. У 2015 році Савченко дали звання "Герой України".

Савченко – депутатка Верховної Ради VIII скликання. На парламентських виборах 2019 року її обирали в одномандатному окрузі №51 в селищі Зайцеве Донецької області. За неї проголосувало восьмеро осіб (вона посіла восьме місце). Після поразки на виборах Савченко спалила агітаційні матеріали. "Я більше нікому нічого не винна, і це прекрасне почуття", – заявила вона.

2018 року Савченко заарештувала СБУ за підозрою в організації держперевороту і терактів. За рішенням суду 16 квітня 2019 року її звільнили з-під варти.