Невзоров: Із Путіна стерли термін придатності. Країна вживає явно простроченого президента і блювотою особливо не фонтанує
"Ну, нічого страшного. Тухлятиною нікого в Росії не шокуєш. З [президента РФ Володимира] Путіна ж стерли термін придатності. Проте країна вживає явно простроченого президента і блювотою особливо не фонтанує", – наголосив публіцист.
Контекст:
Олександр Невзоров став одним із перших журналістів у РФ, стосовно яких завели справу за новою статтею про "фейки" про російську армію. МВС РФ оголосило в розшук телеведучого 4 травня 2022 року, а 6 травня суд обрав Невзорову запобіжний захід у вигляді заочного арешту.
3 червня з'явилася інформація, що він і його дружина набули українського громадянства.
6 червня президент України Володимир Зеленський повідомив, що Невзоров подав документи для набуття громадянства. Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов уточнив 7 червня, що публіцист лише звернувся по громадянство, але ще не набув його.
Путіна обрали на посаду президента РФ 2000 року. Після двох строків, 2008 року, він перейшов на посаду глави уряду РФ, а президентом став Дмитро Медведєв. 2012 року Путіна знову обрали главою держави, також він виграв президентські вибори 2018 року.
20 січня 2020 року Путін вніс проєкт закону про поправки до конституції РФ на розгляд Держдуми. Його одночасно ухвалили у першому читанні 23 січня й остаточно затвердили 14 березня. Держдума РФ, зокрема, підтримала поправку про обнулення президентських строків Путіна, що дасть можливість йому залишитися при владі після 2024 року, коли закінчується його четвертий президентський строк. Отже, він зможе обіймати посаду президента до 2036 року, коли йому виповниться 84 роки. З 25 червня до 1 липня в Росії відбувся референдум, 77,92% учасників якого підтримали ухвалені поправки, проти них висловилося 21,27%.
31 жовтня 2020 року Путін вніс до Держдуми законопроєкт, який дасть змогу йому стати довічним сенатором.