Організатори бойкотованої премії "Золотий глобус" оголосили лауреатів у закритому режимі
У ніч проти 10 січня у Лос-Анджелесі відбулася закрита церемонія вручення 79-ї премії "Золотий глобус". Захід провели в готелі Beverly Hilton без традиційної червоної доріжки, і через оголошений навесні 2021 року бойкот премію не транслювали на телебаченні.
Тріумфатором премії стала картина "Влада пса" новозеландської кінорежисерки Джейн Кемпіон – вона була в семи номінаціях, здобувши, зокрема, головну нагороду як "Найкращий драматичний фільм".
У номінації "Найкращий мюзикл або комедія" перемогла картина "Вестсайдська історія" американського режисера Стівена Спілберга.
Приз у категорії "Найкращий іноземний фільм" присудили фільму "Сядь за кермо моєї машини" японського режисера Рюсуке Хамагуті.
Нагороду за найкращий сценарій віддали британському акторові й сценаристу Кеннету Брану ("Белфаст").
Також лауреатами премії стали:
- американсько-британський актор Ендрю Гарфілд – у номінації "Найкращий актор у мюзиклі або комедії" за роль у фільмі "Тік-так... БУМ!";
- американська актриса Рейчел Зеглер – у номінації "Найкраща актриса в мюзиклі або комедії" за фільм "Вестсайдська історія";
- американський актор Вілл Сміт – у номінації "Найкращий актор у драматичному фільмі" за роль у картині "Король Річард".
- американська актриса австралійського походження Ніколь Кідман – у номінації "Найкраща актриса у драматичному фільмі" за фільм "У ролі Рікардо";
- трансгендерна американська актриса ЕмДжей Родрігес – у номінації "Найкраща актриса у драматичному серіалі" за роль у серіалі "Поза".
Список лауреатів оприлюднено на сайті премії.
Контекст:
Премію "Золотий глобус" вручають із 1944 року. У лютому 2021 року видання Los Angeles Times заявило, що за останні 20 років серед членів Асоціації іноземної преси Голлівуду (HFPA), яка є організатором премії, не було жодного темношкірого експерта.
8 травня 2021 року американська актриса Скарлетт Йоганссон оголосила бойкот премії, звинувативши організаторів у сексистських коментарях на адресу артистів. Вона заявила, що легітимність HFPA надали такі люди, як засуджений за зґвалтування і домагання американський продюсер Гарві Вайнштейн. Актрису підтримав володар "Золотого глобусу" американський актор Марк Руффало.
10 травня американська телекомпанія, яка проводила трансляції церемоній вручення "Золотого глобуса", відмовилася від показу заходу 2022 року, але не відкинула, що зробить це 2023-го, якщо HFPA проведе необхідні організаційні реформи.
Того ж дня до протестів приєднався і американський актор Том Круз, відмовившись від своїх нагород – актор вперше став лауреатом премії "Золотий глобус" 1990 року, здобувши нагороду за найкращу чоловічу роль у картині "Народжений четвертого липня". За сім років його нагородили "Золотим глобусом" за найкращу чоловічу роль у фільмі "Джеррі Магваєр". У 2000 році Круз здобув нагороду в номінації "Найкраща чоловіча роль другого плану" у фільмі "Магнолія".
Видання Hollywood Reporter писало, що після бойкоту організатори кінопремії затвердили програму модернізації. Вони мають намір додатково долучити до складу 20 темношкірих експертів без жодних вимог до місця проживання – до цього членами оргкомітету були 86 журналістів, які проживають у Каліфорнії. Також членам Асоціації заборонять приймати подарунки від творців фільмів.
6 грудня стало відомо, що оргкомітет увів до складу журі 21 експерта. Зазначають, що всі вони вперше оцінюватимуть подані на конкурс роботи. Про це організатори повідомили на сторінці премії в Instagram.