"Привіт, Йулія. Моя камера забита фотографіями котів. Що відбувається?" Дружина Навального одержала від чоловіка лист. Фото
Юлія Навальна, дружина російського опозиціонера Олексія Навального, засудженого 2 лютого до двох років і восьми місяців колонії загального режиму, 11 лютого в Instagram Stories опублікувала лист, який отримала від чоловіка.
"Привіт, Йулія. Слухай, що за тема з "не сумуй, усе буде добре"? Мені це пишуть у кожному другому листі. Звідки це? Ти сказала? Я сказав? Хтось сказав? А також моя камера забита фотографіями котів. Їх надсилають мені сотнями. Що відбувається? Ти знаєш, я дуже люблю котів, але тут явно якийсь підступ. Дуже тебе кохаю. Твій власник великої колекції фотографій котів", – написав Навальний у листі дружині.
Коментуючи лист, Навальна попросила людей, що підтримують її чоловіка, більше не надсилати йому фото котів.
"Надсилайте фотографії різних тварин", – пожартувала вона.
Фразу "Не сумуй, усе буде добре" Навальний сказав дружині 2 лютого після ухвалення йому судом вироку.
4 лютого журналістка Катерина Федорова у своєму Telegram-каналі запустила в мережі акцію під хештегом #негрустивсебудетхорошо на підтримку Юлії та Олексія Навальних.
Що стосується фото котів, які "сотнями" одержує Навальний, користувачі соціальних мереж і форумів озвучують різні версії.
"Просто фсіновець (співробітник Федеральної служби виконання покарань. – "ГОРДОН") любить тільки котиків і не пропускає листи з іншими тваринами", – озвучив версію користувач російської блогплатформи TJ.
Імовірно, знімки котів якось пов'язані з відео, опублікованим 20 червня 2019 року на YouTube-каналі користувача YaNykyta, у якому кіт під час купання вимовляє звуки, схожі, на думку глядачів, на прізвище засудженого російського опозиціонера.
"Кіт явно за Навального", – прокоментували архівний ролик у лютому 2021 року користувачі мережі.
"Навіть кіт може сказати: "Навальний", а Путін – ні", – написали в коментарях сім місяців тому глядачі каналу.
17 січня Олексій Навальний повернувся в Росію з Німеччини, де лікувався після отруєння, як з'ясували фахівці, отруйною речовиною класу "Новачок". Політик був у комі протягом 18 днів. Після повернення у РФ його відразу ж затримали у справі "Ів Роше" і відправили під арешт на 30 діб.
Після його арешту в Росії почалися масові акції протесту. За оцінкою команди опозиціонера, в акціях 23 січня по всій країні брало участь 250–300 тис. людей, 31 січня – 200–300 тис. 2 лютого, у день суду над Навальним, у РФ провели нові мітинги, але вони були не такими масовими. 4 лютого у штабі Навального повідомили, що до весни не мають наміру організовувати акції протесту.
Симоновський суд Москви 2 лютого на виїзному засіданні в Мосміськсуді замінив Навальному умовний строк на реальний у справі "Ів Роше". З урахуванням часу, проведеного під домашнім арештом, політик пробуде в колонії загального режиму два роки і вісім місяців.
Раніше, у грудні 2014 року, Замоскворецький суд Москви засудив Навального до трьох із половиною років позбавлення волі умовно із п'ятирічним випробувальним строком, а його брата Олега – до такого самого строку реального ув'язнення. Слідство стверджувало, що Навальні переконали компанію "Ів Роше" укласти невигідний контракт на транспортні послуги, чим завдали збитків у розмірі 26 млн руб. ($340 тис.). Брати свою провину заперечували. 2015 року Олексій Навальний заявив про виплату всіх штрафів у справі "Ів Роше". 2017 року випробувальний строк політику продовжили на один рік. Він закінчився 29 грудня 2020 року, до цього моменту Навальний мав не рідше ніж двічі на місяць приходити на реєстрацію в органи Федеральної служби виконання покарань.
У жовтні 2017 року Європейський суд із прав людини визнав несправедливим суд стосовно Навального та його брата Олега і зобов'язав РФ виплатити їм понад €80 тис. компенсації. Компенсацію Навальним виплатили, але вироку їм не скасували.
Незадовго до повернення Навального Федеральна служба виконання покарань пригрозила йому реальним тюремним строком замість умовного. У ФСВП заявили, що Навальний 2020 року "систематично й неодноразово порушував умови випробувального строку, зокрема – щонайменше шість разів не з'явився на реєстрацію".