"Сьогодні офіціант може заробити 40 тис. грн на місяць". Експертка розповіла, як пандемія вплинула на ресторанний бізнес
За словами експертки, однією з найбільших труднощів у цій сфері, спричинених пандемією, став дефіцит персоналу.
"Багато кухарів, барменів, офіціантів, втративши звичні заробітки у період локдаунів, пішли працювати в інші сфери. Тим рестораторам, які не змогли утримати персонал, довелося брати на роботу новачків і навчати їх із нуля. Тому у багатьох закладах дуже помітно знизився рівень сервісу. Але ринок праці стрімко дорожчає. Наприклад, сьогодні хороший офіціант може заробити 30–40 тис. грн на місяць", – заявила Насонова.
Вона зазначила, що найменше постраждав від пандемії преміумсегмент ресторанного бізнесу.
"Аудиторія таких закладів завжди готова платити більше за те, що хочеться. Хороший сервіс, гарний інтер'єр, вишукані страви – це все дуже важливо для гостей ресторанів преміумкласу. Такі заклади можуть дозволити брати до себе на роботу найкращих фахівців. Зарплати там, як правило, у два рази вищі, ніж загалом по ринку", – наголосила експертка.
Коментуючи ресторанні тренди, Насонова наголосила, що серед клієнтів зростає інтерес до замінників звичних інгредієнтів.
"Наприклад, коров'яче молоко все частіше у кавових напоях замінюють кокосовим та мигдальним. Попри те, що рослинне молоко дорожче, воно стає все популярнішим. Така данина моді. Маркетинг робить свою справу. Не так часто зустрічаються зараз кав'ярні, де немає молока рослинного походження. Популярність альтернативних продуктів зростатиме. Все популярнішими будуть м'ясо без м'яса та молоко на рослинній основі", – розповіла вона.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року у Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
В Україні від початку епідемії підтвердили майже 3 млн випадків COVID-19, померло понад 68 тис. осіб.
Четверта хвиля COVID-19 в Україні почалася раніше, ніж прогнозували, заявляв 11 жовтня глава МОЗ Віктор Ляшко.
Нині в Україні діє адаптивний карантин. Востаннє Кабмін продовжив його до 31 грудня. Регіони поділяють на "зелену", "жовту", "помаранчеву" та "червону" зони за рівнем обмежень, які залежать від епідемічної ситуації.