"Справжньої шкоди завдають вирубки". Комаров відреагував на звинувачення у джипінгу в Карпатах

Український журналіст, мандрівник і ведучий передачі "Світ навиворіт" на "1+1" Дмитро Комаров 20 березня в Instagram відреагував на звинувачення у джипінгу під час зйомок у Карпатах.
"Після нашого випуску з Карпат виникла хвиля обурень навколо теми джипінгу. Хочу пояснити свою позицію відверто й чесно. Закон прямо забороняє пересування механічним транспортом територією національних парків і заповідників. Із забороною я абсолютно згоден. Вважаю, що в такі зони краще взагалі фізично закрити в’їзд. Але Карпати – це не тільки заповідники. Тому важливо розрізняти незаконний джипінг і реальне життя людей у горах, їзду по звичайних гірських дорогах загального користування. Дехто вважає, що в горах треба ходити тільки пішки. Але авто тут – це не розвага, а життєва необхідність", – зазначив він.
Ведучий додав, що місцеві жителі щодня користуються машинами.
"Карпати – це не тільки заповідник "під ковпаком". Це дім, у якому живуть люди. Справжню шкоду Карпатам завдає не дідусь на "Ниві", що їде за хлібом, а несанкціоновані вирубки, забруднення річок, стихійні сміттєзвалища тощо, – написав Комаров. – Щодо зйомок. Планування циклу наших передач – це тривалий процес. Ще готуючи експедицію, ми уважно вивчали відкриті джерела, карти й іншу інформацію, щоб уникнути потрапляння на території природозаповідного фонду. Ми ретельно продумували кожну деталь маршруту та обирали й використовували саме ті дороги загального користування, якими регулярно їздять місцеві мешканці і на яких точно дозволено рух транспорту".
Комаров закликав берегти природу з розумом, а не створювати вигадані конфлікти, і наголосив про різницю між місцевими дорогами й заповідними територіями.
Контекст:
Комаров народився 1983 року в Києві. 2010 року в ефірі телеканала "1+1" відбувся прем'єрний випуск його авторської передачі про подорожі "Світ навиворіт".
Після повномасштабного вторгнення країни-агресора РФ в Україну Комаров знімав хроніку війни й займався волонтерством.