Тимощук подав до міграційної служби Румунії підроблені документи на набуття громадянства, щоб обійти санкції – ЗМІ

Після масштабного вторгнення РФ в Україну Тимощук залишився працювати в російському клубі "Зеніт" і ніяк не відреагував на воєнні злочини російських військ
Фото: timo44official / Instagram
Український футболіст Анатолій Тимощук, який із 2017 року є помічником головного тренера російського ФК "Зеніт", подав фальшиві документи на набуття румунського громадянства. Про це повідомляють 26 травня в репортажі журналістів ТСН, посилаючись на відповідні документи, що надійшли з кількох джерел.

"Схоже, Тимощук почав шукати способи, як вийти з-під санкцій України", – ідеться в репортажі.

У коментарі журналістам колишній особистий помічник Тимощука Віталій Юрченко заявив, що "за румунським паспортом заборони не мають діяти".

"Заборона є для громадянина України, але не для громадянина Румунії. У цьому є певний трюк", – заявив Юрченко.

Журналісти повідомили, що до румунської міграційної служби разом з іншими документами подали й родовід Тимощука, у якому зазначено, що його бабуся нібито народилася 1929 року на території Румунії.

"Щоправда, в українських документах такої бабці немає, а про її існування не знають навіть родичі", – ідеться в репортажі.

Зокрема, існування румунської бабусі спростувала колишня дружина Тимощука Надія Тимощук, яка живе зараз у Німеччині.

"Які румуни, ви що? У нього одна бабуся досі живе у квартирі над батьками Толика. До того жила в Нововолинську, бо дід шахтар. Усі з Волині", – заявила вона.

Співпраця Тимощука із ФСБ

Юрченко в коментарі журналістам згадав, як після чергового конфлікту з Тимощуком 2014 року вирішив дізнатися, чи є в того російський паспорт. Для цього найняв ліцензованого детектива, проте, коли він спробував отримати цю інформацію, "до нього приїхали і змусили завершити кар'єру".

У репортажі наголошують, що згодом Юрченко опублікував документи, які підтверджують співпрацю Тимощука із ФСБ.

Рішення Румунії

Яке рішення ухвалила Румунія щодо Тимощука – невідомо. У коментарі ТСН український юрист Роман Марченко наголосив, що поліція і прокуратура мають зацікавитися фактами підроблення документів футболістом і порушити кримінальну справу.

Журналісти наголосили, що Тимощук на їхні запити не відреагував.

Відео: ТСН / YouTube

Контекст:

Тимощук – уродженець Луцька. За збірну України із 2000-го до 2016 року провів 144 матчі – це рекордний показник. Був капітаном збірної.

Після масштабного вторгнення РФ в Україну Тимощук залишився працювати в російському клубі "Зеніт" і ніяк не відреагував на воєнні злочини російських військ проти України.

11 березня 2022 року Українська асоціація футболу позбавила Тимощука тренерської ліцензії й усіх титулів, завойованих ним у складі донецького "Шахтаря". Окрім того, футболістові довічно заборонено займатися професійною діяльністю в Україні.

30 березня Луцька міськрада позбавила Тимощука звання "Почесний громадянин міста Луцька".

7 січня президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО від 6 січня 2023 року. Воно стосується санкцій строком на 10 років проти 119 російських культурних діячів. До списку, зокрема, потрапив і Тимощук.

Йому заборонено в'їзд в Україну, також Тимощука позбавили всіх державних нагород, а його активи заблоковано.