У Чернівцях завершився Одеський кінофестиваль. Хто здобув "Золотого Дюка"
У Чернівцях 26 серпня завершився 14-й Одеський міжнародний кінофестиваль, на якому презентували 46 фільмів, 32 з яких були українськими. Список лауреатів опубліковано на сторінці фестивалю у Facebook.
Церемонію закриття провели українська актриса Дар’я Трегубова та український кінокритик Алік Шпилюк. Переможцям фестивалю вручили призи в розмірі 50 тис. грн та статуетки "Золотого Дюка", зазначає "24 канал".
Національна конкурсна програма
- Найкращий український повнометражний ігровий фільм – "Валерія виходить заміж";
- найкращий український повнометражний документальний фільм – "Звідки куди";
- спеціальна відзнака за найкращу режисуру – Аліса Коваленко, фільм "Ми не згаснемо";
- спеціальна нагорода за найкращу жіночу роль – Каріна Химчук за роль у фільмі "Ти мене любиш?";
- спеціальна відзнака за найкращу чоловічу роль – Дмитро Нежельський за роль у фільмі "Сашенька";
- приз від Association Talented U (Ukraine & United Kingdom) за документальний фільм у сфері захисту прав людини – "Ми не згаснемо".
Міжнародна європейська конкурсна програма
- Найкращий європейський фільм - "Ссавці";
- спеціальна відзнака – "Полум'яне небо";
- спеціальна відзнака – "Правило двох стін".
Оглядач "Детектор медіа" Дмитро Десятерик у статті "Одеський міжнародний кінофестиваль: на збитки ворогам", опублікованій 29 серпня на сайті видання, зазначив, що захід "означив низку тривожних симптомів".
Він звернув увагу на те, що всі зйомки всіх українських ігрових проєктів, презентованих на кінофестивалі, розпочалися "задовго до війни".
"Недалекоглядна політика уряду, через яку видатки на культуру були радикально урізані ще під час пандемії COVID-19, а після 24 лютого взагалі скасовані, може призвести до того, що вже наступного року нашу кіноіндустрію спіткає цілковитий колапс, який матиме тривалі наслідки", – ідеться в публікації.
Про це в коментарі чернівецькому виданню molbuk.ua заявив провідний і програмний консультант фестивалю Шпилюк.
"На жаль, ситуація з українським кінематографом через війну не дуже добра. Зараз практично нічого не знімається, крім документальних фільмів, які, звісно, дуже актуальні. Тому ми дивимося з якимось важким відчуттям, що матимемо наступного року, чи зможемо зібрати фестиваль", – заявив він.
Контекст:
Одеський кінофестиваль проводять із 2010 року. До широкомасштабного вторгнення РФ в Україну традиційно відбувався в Одесі. 2023 року через широкомасштабне вторгнення країни-агресора РФ в Україну захід уперше провели в Чернівцях.