У Києві завершили зйомки фільму "Підводна пригода" з кіноальманаху "Війна очима тварин". Фото
У Києві завершили зйомки нової новели з кіноальманаху "Війна очима тварин" під назвою "Підводна пригода". Режисером стрічки став Святослав Костюк. Про це інтернет-виданню "ГОРДОН" у пресрелізі повідомила команда проєкту.
Зйомки фільму відбувалися в київському океанаріумі. За сюжетом маленька рибка Апельсинка вирушає до великого підводного міста, щоб урятувати найкращого друга Колючку. На шляху до мети на неї чекають пригоди й небезпечні сутички з хижими акулами й підступними муренами.
За словами режисера, "завдяки красі риб і своїй фантазії можна створити цілий світ, який допоможе відмежуватися від страшних реалій".
"Коли йдеться про війну, важко уявити хепі-енд у класичному розумінні, адже поняття "щастя" й "війна" несумісні, але добро й людяність на такому тлі виявляються значно яскравіше", – зазначив Костюк.
Оператор-постановник Володимир Іванов додав, що знімати риб – однаково, що "замовляти стихію".
"На інших тварин можна хоч якось впливати, принаймні встановити зоровий контакт, але не на риб. Це все одно, що нав'язувати волю океану. І це дуже ризиковано, – сказав він. – Але задача цього фільму про війну – викликати у глядача естетичний шок, тож ризик виправданий".
Окрім сюжетної лінії про пригоди рибки Апельсинки, у новелі показано життя української жінки, яка виховує двох дітей. Роль матері виконала українсько-французька актриса Ольга Коротяєва.
"Я не звикла до повітряних тривог – у Франції їх немає. Але коли я тут спустилася в бомбосховище, я була там одна, бо українці вже настільки адаптувалися до страшної реальності війни, що продовжують жити, незважаючи на небезпеку, – сказала вона. – Але це жахливо, діти не мають страждати, люди не мають гинути від вибухів війни. Потрібно розповідати, ні – кричати, щоб увесь світ знав про те, що зараз переживають українці".
Автор ідеї й продюсер кіноальманаху Олег Кохан зазначив, що під час щоденних обстрілів українських міст російськими окупантами "саме тварини допомагають дітям переключитися від страшних реалій".
"Невинні жертви війни рятують одне одного від знищення – емоційного й морального, а нам із вами потрібно врятувати їхнє дитинство й дати надію на майбутнє", – підкреслив він.
Контекст:
У кіноальманах "Війна очима тварин" увійде дев'ять новел про війну в Україні, знятих на основі реальних історій. Головними героями новел є тварини. Автори проєкту хочуть показати світові, через які випробування доводиться проходити в Україні не лише людям, а й тваринам. І ще раз наголосити, що екологічні катастрофи ніколи не обмежуються державними кордонами, – це завжди міжнародна проблема.
У січні 2023 року на міжнародному Берлінському кінофестивалі відбулася презентація першого трейлера кіноальманаху "Війна очима тварин".