У мережі виявили фальшиву сторінку Ліни Костенко з тисячами підписників, із якої поширюють фейки. Дочка поетеси відреагувала
93-річна українська поетеса і письменниця Ліна Костенко не зареєстрована у соціальних мережах, а сторінки, підписані її ім'ям, є фейковими. Про це в коментарі українському журналісту, засновнику благодійного фонду "Несемось!", військовому Петрові Шуклінову заявила донька письменниці Оксана Пахльовська. Шуклінов розмістив переписку з нею 2 березня на своїй сторінці у Facebook.
"Днями додалася у друзі "Ліна Костенко". На сторінці 5 тис. друзів. Серед них – багато відомих людей. Я здивувався. Запитав її доньку Оксану, чи веде Ліна будь-які сторінки. Відповідь – ні, Ліна Костенко відсутня в будь-яких соціальних мережах. Узагалі. І справа навіть не в тому, що їй 93 роки й активно вести сторінку банально складно. Просто вона взагалі не присутня в соцмережах. Ні особисто, ні через помічників", – написав Шуклінов.
Фейкова сторінка письменниці має такий вигляд.
Шуклінов закликав підписників поскаржитися на фейкову сторінку і піти із друзів, якщо вже додалися.
Він також оприлюднив переписку з людиною, яка веде цю сторінку. Після запитання, навіщо вона видає себе на Ліну Костенко, Шуклінова забанили.
"Там ще публікують неперевірену інформацію. Якось писала їм, що поширюють фейк, – нульова реакція", – відреагували підписники Шуклінова.
Донька Ліни Костенко наголосила, що не може відстежити фальшиві сторінки матері в мережі, оскільки й сама там не зареєстрована.
"Випадок, на який ви звернули увагу, тривожний, тому що справді це може бути спроба ошукати людей. Мама неодноразово підписувала книжки на аукціони для ЗСУ, але все йшло, як правило, через надійні руки друзів. Тут, на превеликий жаль, зовсім інша справа. Необхідно заблокувати цю сторінку та попередити, що мама до цього не має найменшого відношення", – сказала Пахльовська.
Контекст:
Ліна Костенко – українська письменниця – шістдесятниця, поетеса, лауреатка Шевченківської премії (1987).
Твори Костенко перекладено багатьма мовами, зокрема англійською, естонською, італійською, литовською, німецькою, французькою. Серед найвідоміших творів Костенко – "Маруся Чурай", "Крила", "І все на світі треба пережити", "Записки українського самашедшого".
2000 року Костенко нагородили орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня. 2005 року вона відмовилася від звання Героя України. Народна депутатка Ірина Геращенко, яка у 2005 році була прессекретаркою президента Віктора Ющенка, розповіла 2017 року у Facebook, що Ющенко особисто приїхав у квартиру до Костенко, щоб привітати із днем народження та сказати про надання почесного звання. "Вона навідріз відмовилася приймати звання Героя України, сказала, що поетам для спілкування з народом потрібне тільки слово. "Ніякі брязкальця я не візьму!" – твердо відрізала вона", – згадала Геращенко.
Костенко рідко з'являється на публічних заходах і майже не дає інтерв'ю.