"У перетворенні мерзотника на тирана спрацьовували ті самі вади". У Києві показали антифашистську виставу за п'єсою Брехта. Фото photo icon

Кохан: Досвід, який кожен українець переживає зараз у контексті цієї війни, дасть можливість відчути всю потужність таланту авторів і виконавців цього твору
Фото надала команда проєкту

У національному драматичному театрі імені Івана Франка 21 грудня відбулася прем'єра вистави "Кар'єра Артура Уї, яку можна було спинити" за однойменною антифашистською п'єсою німецького драматурга Бертольта Брехта. 

Режисером постановки став народний артист України, художній керівник театру імені Франка Дмитро Богомазов. Продюсером постановки є Олег Кохан.

За його словами, цю п'єсу ставили рідко й іноді здавалося, що її час минув. Про це повідомляють у пресрелізі, наданому інтернет-виданню "ГОРДОН".

"Неможливо було навіть уявити, що історія повториться. А зараз ніби постукала у двері сама. Звичайно, брехтівський текст мав реальних історичних прототипів. Але якщо уважно поглянути на кар'єрний шлях нинішнього "головного героя", то вражає безліч прямих паралелей. Адже у перетворенні дрібного мерзотника на мерзенного тирана спрацьовували ті самі механізми, ті самі людські вади", – зазначив він.

Продюсер вистави підкреслив, що постановка здатна нагадати світові про уроки історії, які всі "мають вивчити назавжди".

"У Брехта історична хроніка обривається на виборах у захопленому Цицеро, де вбивають кожного незгодного прийняти диктаторську владу, а її фінал – нещадний і пророчий – став реальністю 24 лютого 2022 року. Тому той досвід, який кожен українець переживає зараз у контексті цієї війни, дасть можливість відчути всю потужність таланту автора і виконавців цього твору, а світові нагадає історичні уроки, які ми всі маємо вивчити назавжди, щоб відкритий фінал п'єси змінити у життєвому сценарії сьогодення”, – заявив Кохан.

Наступний показ відбудеться 5 січня.

Контекст:

Брехт задумав свою п'єсу 1935 року. У 1941 році п'єсу було завершено. "Кар'єра Артура Уї, яку можна було спинити" – це сатиричний антифашистський памфлет.