Українські підлітки стали героями картин Малевича й Куїнджі та створили присвячену їм гру у стилі Roblox photo icon

Проєкт під назвою "Завжди українці" презентували на фестивалі для дітей і підлітків "Різні разом" у "Мистецькому арсеналі"
Фото надала команда проєкту

Підлітки з прикордонних і прифронтових громад узяли участь у Dive in Esteam camp від освітньої фундації GoGlobal і познайомилися з українськими IT-компаніями й стартапами. Про це інтернет-виданню "ГОРДОН" розповіли організатори заходу.

Проєкт під назвою "Завжди українці" презентували на фестивалі для дітей і підлітків "Різні разом" у "Мистецькому арсеналі". Спеціально для кемпу компанія Reface розробила стилі українських художників Казимира Малевича, Івана Айвазовського, Архипа Куїнджі, Іллі Рєпіна й художниці Марії Башкирцевої. Спеціалісти згенерували серію картин – портретів підлітків у стилі деколонізованих художників, а фахівці IT-академії GoITeens провели три воркшопи, на яких підлітки створили інтерактивну гру в метавсесвіті Roblox про життя й творчість цих митців.

"Дуже приємно побачити себе ніби в іншому столітті, наче художник намалював тебе. Мені подобається розглядати ці картини, вивчати стилі художників. А щодо гри можу сказати, що я вперше працювала в Roblox, і це цікавий досвід. Важливо ще те, що завдяки таким інтерактивам ми всі більше дізналися про українських художників. Такі воркшопи дуже корисні не тільки тому, що ми розвиваємо свої навички у програмуванні, а ще й більше дізнаємося про нашу культуру", – розповіла учасниця кемпу Катерина із Запоріжжя.  

Як зазначають у пресрелізі, проєкт підкреслює зв'язок між сучасними технологіями й культурною спадщиною, а також звертає увагу на проблему культурної апропріації. Вибір деколонізованих художників наголошує на несправедливому привласненні російською стороною української культурної спадщини й підкреслює, що мистецтво залишається важливою частиною національної ідентичності України.

"Зараз як ніколи важливо наголошувати на тому, що Айвазовський, Малевич, Куїнджі, Рєпін, Башкирцева й інші були й залишаються українськими митцями. Така ситуація не тільки в художній сфері, але й у музиці, літературі тощо", – зазначили організатори. 

За словами директорки освітньої фундації GoGlobal Тетяни Ковриги, принципово важливо, що сьогодні діти усвідомлюють цінність української культурної спадщини.

"І круто, що підлітки продукують такі технологічні речі, які мають не тільки розважальний характер, а й пізнавальний. Гра, яку вони розробили про деколонізованих художників, розрахована на менше покоління, яке в такій інтерактивній формі може познайомитися з українськими митцями", – додала вона. 

Спробувати гру про деколонізованих художників можна тут.

Контекст:

Dive in Esteam camp – проєкт для підлітків про підприємництво, науку, технології, інженерію, арт і математику – проводять уже вдруге. Участь у проєкті взяло 30 дітей із Харківської, Запорізької, Миколаївської, Дніпропетровської й Херсонської областей.