Український комік заявив, що втік до Туреччини під приводом, що він артист і представляє Україну за кордоном

Щегель: Так я артист. Я репрезентую Україну за кордоном
Фото: shchehel2.0 / Instagram
Український стендапер, учасник проєкту Srakadupa Андрій Щегель після повномасштабного вторгнення РФ переїхав до Туреччини, бо зрозумів, що йому некомфортно в Україні. Про це він заявив в інтерв'ю українському журналісту Романові Скрипіну. Відео 1 березня опублікували на YouTube-каналі журналіста.

За словами коміка, раніше йому надійшло три повістки.

"Я не боюся військкоматів. Визначаю себе як вільну людину. Зрозумів, що мені некомфортно і що я більше не можу. І я знайшов спосіб з'...батися і пожити комфортно. Ось чесно вам заявляю – реалізуючи своє право на ох...їнне життя, я просто з'...бався і сиджу тут", – заявив він.

"Це ж кордон перетинати – не випускають зараз", – заперечив Скрипін.

"Так я артист. Я репрезентую Україну за кордоном", – сказав він, назвавши водночас Україну "країною-фікцією".

"Тільки хлопці гинуть. І гинуть для того, щоб ти повернувся у країну, у якій немає війни. Яка перемогла", – заявив журналіст.

"Я виходжу з того, що це вибір хлопців – гинути", – сказав стендапер.

Раніше український співак Dantes розповів, що він і його колеги можуть під час воєнного стану виїжджати за кордон, подаючи відповідний запит до Міністерства культури.

"Ти подаєш до Міністерства культури запит, показуєш, які в тебе є концерти, і якщо ок – виїжджаєш", – повідомив він.

Співак зізнався, що діставати дозвіл стає щоразу дедалі складніше через те, що деякі його колеги, скориставшись цією можливістю, виїхали і не повернулися до України.

Контекст:

Щегель народився в Києві 1992 року. Навчався у Львівському держліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут та Юридичному ліцеї Національної академії внутрішніх справ. Після закінчення вступив до Київського національного університету.

У 2014 році розпочав кар'єру стендапера. З 2019 року жив у Білорусі, був резидентом білоруського клубу Stand-up Comedy Hall. У лютому 2020 року повернувся до України.

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну вранці 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан 7 лютого – до 20 травня 2023 року.

Воєнний стан передбачає, зокрема, заборону на виїзд за кордон чоловіків віком 18–60 років, які підпадають під призов на військову службу під час мобілізації, крім особливо визначених винятків. 16 серпня президент у відповідь на петицію із закликом зняти заборону на виїзд чоловіків заявив, що це відбудеться лише після закінчення дії воєнного стану.

Відповідно до ст. 336 Кримінального кодексу України, ухилення від призову на військову службу під час мобілізації карають позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.