Науковці за допомогою комп'ютерної томографії виявили всередині мумії серце, язик і амулети із золота

Мумію, яку досліджували науковці, виявили 107 років тому в місті Едфу на півдні Єгипту
Фото: frontiersin.org
24 січня на сайті Frontiers, який публікує наукові відкриття, розмістили статтю про роботу команди науковців із Каїрського університету під керівництвом докторки Сахари Салім із вивчення за допомогою комп'ютерної томографії мумії підлітка.

Зазначають, що мумію виявили 107 років тому в місті Едфу на півдні Єгипту, після чого її доправили у сховище Єгипетського музею (Каїр), де вона й була досі, а згодом стала предметом дослідження для науковців.

На знімках, які одержали завдяки томографії, науковці побачили у грудній клітці мумії золотого жука-скарабея у формі серця, а у черепі – золотий язик. Окрім того, виявили, що в саван було загорнуто 49 амулетів, більшість із яких теж були золотими.

Фото: frontiersin.org

Науковці встановили, що тіло досліджуваної ними мумії належало підлітку, який помер у віці 14 або 15 років. Команда дослідників, вивчивши стан зубів і кісток, припускає, що він був представником так званої золотої молоді. Про це також свідчить удосконалений процес муміфікації, під час якого було видалено мозок і внутрішні органи.

За словами докторки Салім, стародавні єгиптяни вірили, що амулети, залишені на тілі померлого, захищатимуть його у потойбіччі, а золотий язик "допоможе налагодити стосунки з богами у царстві мертвих".

Мумію підлітка науковці назвали "Золотий хлопчик". Після завершення дослідницьких робіт її представлять в експозиції музею.