Ведуча Мосейчук: Із диванів не треба вказувати, кому якою мовою говорити під час війни, – це на користь тільки ворогу
"У нас у всіх є одна мета – перемогти російського агресора. Ця війна зробить те, що не зробили раніше всі культурні програми, всі освітні міністри, всі президенти разом узяті. Ця війна спонукає світ і суспільство вивчати українську, говорити нею більше. І це вже відбувається. Тільки важливо – без примусу, – заявила вона. – Узагалі, ми всі ці роки займалися дурнею навколо мовного питання. Ми не хотіли розуміти, що мовне питання – це еволюційне питання. І рано чи пізно Україна стане україномовною вся. Якщо зараз є такі люди, які говорять російською, то їхні діти, беззаперечно, безапеляційно перейдуть на українську. Їм буде круто говорити українською, їм буде це в кайф, бо це модно і трендово. І цей рух уже триває".
За словами Мосейчук, цькувати зараз українців за те, що вони говорять російською мовою, соромно.
"На фронті воюють однією великою українською родиною. З нами разом воюють і етнічні татари, і євреї, і росіяни, і чечени-ічкерійці. З диванів не треба вказувати, якою мовою говорити кому під час війни, – це табу і на користь тільки ворогу", – підсумувала вона.
Контекст:
Мосейчук народилася 1973 року в Туркменській РСР у сім'ї військового та вчительки. 1990 року закінчила середню школу в Бердичеві Житомирської області. 1995 року закінчила факультет іноземних мов Житомирського педагогічного університету.
З 2006 року працює на "1+1".