ВООЗ дала рекомендації, як уберегтися від коронавірусу 2019-nCoV. Інфографіка photo icon

Фото: ЕРА
У Всесвітній організації охорони здоров'я повідомили, що поки що потенціал передавання та способи передавання вірусу 2019-nCoV залишаються незрозумілими. Тому потрібно знизити загальний ризик виникнення ГРВІ під час подорожі в райони, де було зафіксовано випадки захворювання. Зокрема, ВООЗ рекомендує: уникати тісного контакту з людьми, які хворі на ГРВІ; часто мити руки з милом; уникати тісного контакту із тваринами; мандрівникам із симптомами гострої респіраторної інфекції слід дотримуватися етикету кашлю (дотримуватися відстані, прикривати обличчя під час кашлю і чхання одноразовою тканиною чи одягом). Інфографіку опубліковано 24 січня на сайті Центру громадського здоров'я при Міністерстві охорони здоров'я України.

Уперше новий тип вірусу, що спричиняє атипову пневмонію, було підтверджено 31 грудня 2019 року в Ухані (Китай) – місті, населення якого становить понад 11 млн осіб. Станом на 24 січня кількість загиблих від нового коронавірусу у КНР становила 26 осіб, хворих – 875.

По одному випадку захворювання підтверджено у Південній Кореї, Тайвані, США, Сінгапурі та Саудівській Аравії, по два – в Японії та В'єтнамі. Кількість хворих у Таїланді сягнула трьох, два випадки інфікування підтвердили в Макао і Гонконзі.

Початкові симптоми захворювання – підвищена температура і кашель. Багато інфікованих повідомляли, що відвідували рибний ринок Хуанань або працювали там. Після поширення вірусу роботу ринку було припинено. 21 січня Національна комісія охорони здоров'я Китаю підтвердила передавання коронавірусу 2019-nCoV від людини до людини.

Ризик завезення коронавірусу 2019-nCoV в Україну оцінюють як середній, повідомили в МОЗ.

23 січня у Всесвітній організації охорони здоров'я повідомили, що поки що не оголошуватимуть надзвичайної ситуації у сфері громадської охорони здоров'я, що має міжнародне значення.