Малинове варення: користь і шкода
Малинове варення благотворно впливає на імунітет і зовнішній вигляд, але може нашкодити вагітним і людям, які мають певні захворювання.
У холодний період малинове варення є не тільки десертом, але й ліками. У ньому містяться вітаміни А, В2, С, Е, РР, саліцилова кислота. Його широко використовують як жарознижувальний, противірусний засіб і для зміцнення імунітету. Воно також знімає запалення горла та усуває кашель.
Мідь, яка входить до складу малинового варення, підвищує рівень гемоглобіну в крові, що поліпшує функціонування організму загалом.
Елагова кислота, що міститься в малині, виводить вільні радикали в здорових клітинах, протистоячи онкологічним захворюванням. Вживання малинового варення благотворно позначається на зовнішності: шкіра стає пружнішою і чистішою.
Бета-ситостерин, якого багато в насінні малини, стимулює роботу головного мозку і покращує пам'ять.
Калорійність малинового варення становить 273 кілокалорії на 100 грамів. Цей продукт у невеликих дозах сприяє схудненню завдяки харчовим волокнам, які містяться в малині: вони прискорюють метаболізм і знижують апетит.
Малинове варення у вагітних може викликати передчасні пологи, тому від його вживання краще або відмовитися, або узгодити можливі порції з лікарем. Воно також може бути протипоказане людям, які мають хвороби нирок, суглобів, також людям, у яких підвищений рівень цукру у крові.
Малина є алергеном, тому не слід зловживати цією насолодою.
Вибираючи малинове варення, краще віддати перевагу домашньому, оскільки в магазинному можуть бути хімічні консерванти.