"Мастерлифт" розвінчує ТОП-10 найпоширеніших міфів про ліфти
31 липня, 2019, 14:07
Ліфтові конструкції є в більшості житлових будинків та офісних будівель, вони забезпечують комфортне переміщення на потрібний поверх, бережуть наші сили і час. Попри розповсюдженість такої техніки, багато хто напевно замислювався над запитанням – наскільки безпечний ліфт?
Фахівці компанії "Мастерлифт" розкажуть про найвідоміші помилки стосовно ліфтових систем.
Найпопулярніші міфи стосовно ліфтової техніки від "Мастерлифт"
- Якщо підйомник застряг, пасажир може пробути в кабіні протягом тривалого часу.
Насправді, за встановленими нормативами, користувач може застрягнути в кабіні підйомника максимум на 30 хвилин. У разі виникнення такої ситуації слід зв'язатися з диспетчером і очікувати на прибуття майстрів. - Якщо ліфт зламався, необхідно вибиратися з кабіни в будь-який спосіб, зокрема натискати на всі кнопки, стукати по стінах і намагатися розблокувати двері самостійно.
На практиці цього робити в жодному разі не варто. Частина дій не дасть ніякого результату, а інші – можуть призвести до сумних наслідків. Усе, що рекомендовано зробити, – заспокоїтися і зв'язатися з диспетчером. - У підйомнику може закінчитися повітря й пасажири задихнуться.
У сучасній ліфтовій техніці завжди передбачено вентиляцію, а у старих варіантах є велика кількість щілин. - Перевантаження ліфта і стрибки в ньому призведуть до обривання тросів і падіння конструкції.
Кабіни підйомників пересуваються за допомогою декількох металевих тросів, кожен із яких витримує вагу автомобіля. Тому перевантажити таку споруду досить нелегко. До того ж у ліфтовому обладнанні завжди передбачено спеціальні уловлювачі, які зупиняють кабіну в разі перевищення нею встановленої швидкості. - Більшість нещасних випадків у ліфтах пов'язано з їхнім падінням.
У світі відомий один випадок завдання смертельних травм від падіння ліфтової кабіни. Він стався у 2012 році в Таїланді. Тож імовірність цієї події досить незначна. - Однією з небезпек під час користування ліфтом є випадкове відкриття дверей між поверхами.
Підйомні споруди спроєктовано в такий спосіб, що відкривання дверей можливе лише тоді, коли внутрішні й зовнішні двері стикаються. Їхнє відкривання в іншій позиції неможливе. - Удалий спосіб покинути підйомник, що зламався, – вилізти через люк.
Це рішення є технічно складним і небезпечним. Ліфтові люки міцно зафіксовано металевими болтами, відкрутити які на висоті приблизно 2,5 м без інструментів практично неможливо. Навіть якщо це вдасться, верх ліфтової кабіни – не найбезпечніше місце, і вибратися звідти на поверх не вийде. - Неодноразове натискання деяких кнопок прискорить роботу підйомника.
Для виклику ліфта досить одного натискання на кнопку, повторні дії ніяк не вплинуть на швидкість приїзду кабіни. Окрім того, кнопка "закрити двері" не прискорює цієї функції, а лише наближає момент зрушування стулок. - Стрибок у ліфті, що падає, у момент зіткнення із землею може врятувати життя.
Людина не може підстрибнути зі швидкістю, що компенсує швидкість під час падіння. Окрім того, цей момент практично неможливо вгадати. Краще зависнути на поруччі, якщо воно є, або розташуватися на підлозі, рівномірно розподіливши по ній власну вагу. - Ліфтові системи – небезпечний вид транспорту.
Співробітники "Мастерлифт" запевняють, що, за статистикою, користування підйомниками є найбезпечнішим способом пересування.