Що таке Самайн і який стосунок воно має до Гелловіну
Самайн є попередником Геллоувіну, хоча суть цих свят різна.
Свято Гелловін ототожнюють із кельтським язичницьким святом Самайн. Його святкують сім діб: по троє до і після Самайну, і в ніч на 1 листопада, власне, саме свято. Це святкування описують джерела VIII століття. Назва походить від староірландського слова Samhain – "кінець літа". Так само староірландською називається місяць листопад.
Самайн було святом усіх народів Британських островів і мало сільськогосподарське та сезонне значення – закінчення польових робіт.
Сприймати Самайн як язичницьке свято, пов'язане з темними силами, почали в X столітті з руки християнських ченців. Саме вони висловлювали критику щодо старих свят, називаючи їх дикими і недобрими.
Самайн і далі було народним святом переважно в селянських колах. 31 жовтня традиційно згадували померлих предків, дякували їм за гарний урожай. Традицію такого поминання зберегли в деяких районах Ірландії і зараз.
У Х столітті свято Дня всіх святих об'єдналося з язичницьким Самайном, унаслідок чого виникло новие свято – Гелловін. Цього дня люди традиційно вирізують на гарбузах обличчя і ставлять всередину свічку, вдягають костюми потойбічних персонажів, щоб у такий спосіб відігнати злих духів.