Парфуми за 350 гривень: як не придбати підробку в інтернеті
Шахраї використовують ім'я та фірмовий стиль відомих брендів у недобросовісній рекламі в інтернеті, зокрема в соціальних мережах. Фахівці мережі парфумерних магазинів Brocard розповіли, як не стати жертвою аферистів.
В інтернеті активізувалися шахраї, які використовують фірмовий стиль відомих брендів, попередили фахівці мережі парфумерних магазинів Brocard.
"Злочинці застосовують уже напрацьовану схему обману: в інтернеті та соціальних мережах рекламують "безпрецедентний розпродаж" нібито від Brocard і пропонують придбати парфуми або косметику провідних світових брендів за дуже низькою ціною. Насправді реклама веде на сайти-фальшивки, які не мають жодного стосунку до Brocard і продають фальсифікат сумнівної якості. Будьте обережними! Підроблена косметично-парфумерна продукція може завдати серйозної шкоди вашому здоров'ю, але висунути претензії до якості придбаного там товару ви навряд чи зможете: найімовірніше, ви не знайдете на такому сайті ні назви продавця, ні його місцеперебування", – зазначили в компанії.
У мережі Brocard підкреслили, що злочинну діяльність аферистів швидко викриває кіберполіція та системи безпеки великих компаній, але жертвами встигають стати сотні людей.
Щоб не потрапити на гачок шахраїв, представники бренда рекомендують низку кроків:
1. Зверніть увагу на домен і адресу в рядку браузера. Не варто довіряти ресурсу, якщо:
- адреса сайту відрізняється від адреси в посиланні, за яким ви перейшли на цей сайт;
- сайт зареєстровано на домені без обмежень для реєстрації (com.ua, kiev.ua, in.ua, cc, biz тощо). Усі великі гравці українського ринку мають адреси сайтів у форматі "компанія.ua"!
- сайт зареєстровано в іншій країні (російські, американські, німецькі, китайські та інші доменні імена мають насторожити, наприклад, .ru, .us, .to, .ca);
- в адресному рядку відображається однакова адреса для всіх сторінок сайта.
2. Оформлення сайта: орфографічні, пунктуаційні та друкарські помилки, суперечності в наданій інформації, "кривий" дизайн – усе це видає шахраїв, які не вважають за необхідне створювати якісний контент і не мають на це часу.
3. Пропозиція неправдоподібно приваблива: ліквідація парфумів за собівартістю, дві, три та більше одиниць зазвичай дорого товару за ціною однієї, брендові парфуми за 300 гривень під виглядом розпродажів конфіскату. Будьте розсудливими – за такою ціною оригінальну продукцію продавати не можуть.
4. Належність сайта компанії, про яку йдеться в рекламі. Введіть запит у Google – "офіційний сайт Брокард-Україна". Перший результат у рядку пошуку – brocard.ua – дійсно офіційний сайт компанії.
Фахівці мережі також закликали повідомляти про шахрайство в будь-який зручний спосіб: на гарячу лінію, листом на пошту info@brocard.ua, повідомленням у соціальних мережах, а також використовувати в соцмережах функцію "поскаржитися на рекламу".
"Пам'ятайте, що ми можемо гарантувати якість і оригінальність продукції тільки за умови замовлень на наших офіційних сайтах brocard.ua і letu.ua або придбання товарів у магазинах Brocard, MAC, Kiehl's", – ідеться в повідомленні компанії.
Офіційні ресурси мережі BROCARD можна подивитися за посиланням.