Електронна книга. Коли з'явився цей гаджет
18 вересня – Міжнародний день читання електронних книг. Видання "ГОРДОН" розповідає про історію цього винаходу.
Електронна книга є невеликим, легким за вагою пристроєм, який дає змогу зберігати тексти різного обсягу. Залежно від розміру пам'яті в невеликому гаджеті поміщається збірник книжок. Оригінальна назва електронної книги – digital book. У перекладі з англійської це означає "цифрова книга".
Електронну книгу 1971 року створив американський письменник Майкл Стерн Гарт в університеті штату Іллінойс. У комп'ютері Xerox Sigma V він ввів текст Декларації незалежності США і зробив її електронні копії. Подальшою метою стало створення електронної бібліотеки. Цей проєкт дістав назву "Гутенберг" – на ім'я німця Йоганна Гутенберга, який створив першу в Європі друкарню 1439 року.
1996 року американська комп'ютерна компанія DEC презентувала публіці перший електронний механізм DEC Lectrice. У перекладі з французької це означає "читач". Цей пристрій мав вигляд невеликого планшета, його було оснащено кнопковою панеллю. Ці книги були дорогими, а тому їхнє виробництво не стало масовим.
1998 року з'явилися демократичніші моделі електронної книги, випуск яких поставили на потік. Це були книги із LCD-екраном. Їх виробляла компанія NuvoMedia Softbook Press. Незабаром ті самі компанії почали виготовляти книги з кольоровими рідкокристалічними екранами.
З 2007 року ті самі компанії презентували технологію "електронного паперу", завдяки якій текст на дисплеї став більшим, читабельним і не надто яскравим.