Як обрати найтепліші шкарпетки

Шкарпетки мають добре утримувати тепло
Фото: depositphotos.com

У зимовий період особливо важливо тримати ноги в теплі. Видання "ГОРДОН" розповідає, на що звернути увагу під час купівлі теплих шкарпеток.

Варто звернути увагу на склад матеріалу. Він повинен мати такі характеристики: достатню щільність і повітропроникність, щоб утримувати тепло, гігроскопічність (здатність поглинати вологу).

Найкраще, щоб зимові шкарпетки мали певний відсоток вовни у складі. Але шкарпетки зі 100% вовни більше підійдуть для носіння вдома. Якщо їх одягати у взуття, матеріал швидко зітреться. Довговічності вовняним шкарпеткам додасть мікс із синтетичними волокнами (наприклад, поліамідом, поліестром, лайкрою).

Фото: depositphotos.com

Вовна, яку використовують для виготовлення шкарпеток, буває різною. Достатньо теплою є овеча. Вовна мериноса теж має гарні властивості для зимового періоду. Це пряжа з підшерстку тонкорунних овець. На дотик вона м'якша, ніж звичайна вовна. 

Альпака у складі шкарпеток означає, що в матеріалі використано вовну лам. Вона ще тепліша, ніж овеча, й легша за неї. А також має водонепроникні властивості.

Вовна ангорського кролика, яку отримують із підшерстку тварини, м'яка й приємна на дотик, але не така довговічна, як види вовни, які описані вище. Тому у складі шкарпеток з ангори має бути вагомий відсоток інших волокон.

Фото: depositphotos.com

Теплим матеріалом є кашемір, який виготовляють із вовни кашемірової кози. Він м'який, комфортний, але доволі дорогий. Кашемір має властивість регулювання температури тіла, тож його можна носити і не в найхолоднішу пору року.

Поширені варіанти шкарпеток із різних видів акрилу: як штучне хутро, фліс, велюрова пряжа. Ці шкарпетки часто мають привабливий вигляд. Але варто врахувати, що в морози вони не зігріють ніг.