Як вибрати жалюзі для дому Актуально

Фото: jaluzi-service.com.ua
Жалюзі – це практична і стильна альтернатива шторам. Вони прикрашають приміщення, захищають від сторонніх поглядів і сонячного світла. І якщо раніше цей вид декорування вважали офісним варіантом, то сьогодні жалюзі на вікна часто використовують у житлових будинках і квартирах. Компанія "Жалюзі-Сервіс" як виробник пропонує покупцям безліч видів конструкцій. Спробуймо розібратися, який варіант пасуватиме в різних випадках.

Горизонтальні чи вертикальні

Головна відмінність полягає у принципі відкривання і закривання. Горизонтальні жалюзі відмінно підходять для невеликих вікон. Їх можна встановити навіть на мансарді. Вони займають мало місця і добре регулюються. Ламелі виготовляють із найрізноманітніших матеріалів. Їх можна повертати під будь-яким кутом, що допомагає створити потрібний рівень освітленості. Ролети кріплять на стулку або у віконний отвір. Із мінусів можна назвати те, що такі конструкції не настільки міцні, як вертикальні.

Другий тип на вигляд схожий на штори. Вертикальні жалюзі виготовляють зі щільної тканини. Вони мають гарний вигляд і прості в управлінні. Ламелі закріплені зверху, а знизу з'єднані ланцюжком. Ширина смуг коливається від 89 до 127 мм, довжина – до підвіконня або плінтуса. Вони відкриваються або в один бік, або в обидва від центра. У просторій кімнаті гарний вигляд мають жалюзі, що складаються із широких смуг, у маленькій – із вузьких.

Фото: jaluzi-service.com.ua

Матеріали виготовлення

Є велика різноманітність варіантів. Тип матеріалу впливає на зовнішній вигляд і особливості використання конструкцій. Їх виготовляють із:

  • Пластику. Недорогий матеріал. Представлений різними кольорами і фактурами. Підходить для кімнат із підвищеною вологістю. Не вигорає на світлі, за ним легко доглядати.
  • Тканини. Вертикальні жалюзі та рулонні тканинні ролети дуже популярні, оскільки створюють затишну обстановку. Тканина покрита просоченням, стійка до деформації, не займається. Тканинні сонцезахисні жалюзі створюють затемнення.
  • Дерева. Підходять любителям екостилю і класики. Ефектний вигляд мають завдяки натуральному візерунку, екологічні, міцні й довговічні. Із дерева виготовляють тільки невеликі горизонтальні системи. Їх чистять виключно в сухий спосіб. Ціна виробів із цінних порід досить висока.
  • Алюмінію. Метал іноді покривають фарбою або перфорують для створення потрібного ефекту. Конструкції пасують для інтер'єрів у стилі хай-тек. Прості в догляді, стійкі до вогню, вологи, УФ-променів.

Фото: jaluzi-service.com.ua

Вибір матеріалу обумовлений особистими смаками й умеблюванням кімнати.

Кольорові рішення

Обираючи відтінок, дизайнери керуються кількома принципами. Найбільш безпрограшний варіант – жалюзі в тон стіни або меблів. Контрастний колір пасуватиме в тому випадку, якщо інтер'єр спокійний, а аналогічний відтінок зустрічається в текстилі. Так можна створити гарний акцент обстановки. Білі системи пасуватимуть у більшості випадків. Зовсім необов'язково зупинятися на однотонних моделях. Зустрічаються також ролети з малюнком. Головне – щоб вони гармоніювали з інтер'єром.

В інтернет-магазині "Жалюзі-Сервіс" представлена велика різноманітність конструкцій, які підійдуть для встановлення вдома. Компанія займається виготовленням, продажем і монтажем. Купити відповідні вироби можна онлайн із доправленням по Україні.