Огляд ринку клінкерної плитки в Одесі 2023 року Актуально

Клінкерну плитку можна приклеїти на стіну
Фото: depositphotos.com
Побутує думка, що, якщо фасад із якихось причин не можна облицювати клінкерною цеглою, виручить клінкерна плитка. На відстані кілька метрів її не відрізнити від цегли. Вона візуально приваблива, деякі колекції імітують натуральний камінь і дерево. Плитку виготовляють із тієї самої сировини, що і цеглу, тобто зі сланцевої глини, але вона коштує дешевше й монтується швидше. Ці властивості клінкерної плитки зробили її максимально популярною на ринку Одеси й області. З нею будь-який будинок має сучасний і дорогий вигляд, причому без особливих витрат.

Клінкерна плитка проти клінкерної цегли

Обидва матеріали виготовляють із важкотопних сортів глини, у які додають флюси й пігменти. Обидва види заготівель обпалюють за температури більш ніж 1200°C. Відрізняються вони лише формою й товщиною. Цеглу випускають у вигляді правильного паралелепіпеда, але вона буває різного розміру, наприклад, у стандартної моделі вони 250х120х65 мм. За кольором цегла буває червоно-оранжевою, жовтою, фіолетовою, бордовою з гладкою, шорсткою або глазурованою поверхнею.

Клінкерна плитка набагато тонша за цеглу. Її товщина варіює від дев'яти до 17 мм, проте довжина може сягати 295 мм, а ширина 113 мм. Американські зразки мають однакову товщину, яка дорівнює 15 мм.

Прямокутні плитки доповнюють фасонними елементами, якими облицьовують дверні й віконні отвори, а також кути. Фасад має бездоганний вигляд, він захищений від атмосферного впливу. Матеріал здійснює менше навантаження на стіни й обходиться дешевше, ніж його повнотілий побратим.

Переваги клінкерної плитки

Фасадний клінкер:

  • щільний, тому вологонепроникний і морозостійкий;
  • довговічний, із реальним строком служби від 50 років;
  • погано проводить тепло, тобто не дає теплу зникнути;
  • інертний до хімічного й біологічного впливу;
  • стійкий до вигоряння;
  • не потребує особливого догляду;

І, нарешті, це екологічно безпечний для людей і природи будматеріал.

Сфера використання клінкерної плитки

Це ідеальний варіант для облицювання фасадів, облаштування сходів, вимощення вулиць і тротуарів, оформлення доріжок у саду. Під час облаштування басейнів використовують моделі із шорсткою поверхнею.

Клінкерну плитку можна приклеїти до стіни. Це традиційний "мокрий" спосіб монтажу. Якщо ж поверхня нерівна, то клінкер кріплять до решетування або підготовленого каркаса. Після закінчення робіт ховають шви.

Виробники клінкерної плитки

На ринку фасадної плитки Одеси компанія Roofstone пропонує лише найнадійніші бренди, зокрема:

  • Roben – німецький концерн, який випускає першокласний продукт з очищеної глини. З клінкером від Roben фасад вийде на 35% дешевшим, ніж у разі використання цегли, для якої знадобиться фундамент більшої ширини;
  • Ammonit (Німеччина) – ще один виробник, продукцію якого можна купувати із заплющеними очима. Вироби бездоганної якості, ідеальної геометрії, 12 теплих натуральних відтінків будь-який фасад перетворять на шедевр;
  • Loft-Brick (Польща) – перевірений бренд, який постачає на покрівельний ринок стильні колекції широкої гами кольорів. Матеріал вирізняється надійністю, міцністю й довговічністю. Він додасть модного блиску будь-якій поверхні.

В Одесі клінкерна плитка вказаних вище брендів зацікавила спочатку продавців, а потім архітекторів, виконробів і забудовників. Причина у високій якості фасадного клінкеру й конкурентних цінах, привабливих для українського споживача.