Останній виріб із металу "Азовсталі". ЗМІ повідомили факти про міст "Хвиля Азову", який відкрив Кличко
29 травня, 16:51
Новий пішохідно-велосипедний міст на Оболоні, який напередодні Дня Києва відкрив мер столиці Віталій Кличко, є своєрідним меморіалом розстріляної окупантами "Азовсталі", пише "Вечірній Київ". Міст зробили за унікальною технологією, яка не має аналогів в Україні, зазначає видання.
В публікації зібрали вісім фактів про новий міст.
- Новий міст дістав народну назву – "Хвиля Азову" (або "Хвиля Азовсталі"). Оскільки метал, з якого зроблено його конструкції, став останнім виготовленим на заводі "Азовсталь" до його знищення у 2022 році російськими загарбниками. Метал вивозили із заводу, уже коли Маріуполь був під ворожими обстрілами. Тож, на думку багатьох українців, міст став своєрідним меморіалом легендарному меткомбінату і його героїчним захисникам, пише видання.
- Новий пішохідний міст складається з п'яти хвиль, які символізують динаміку й рух річки Дніпро – головної водної артерії столиці. Ширина мосту – 4 м, а його протяжність – 164 м. Конструкція спирається на чотири опори, дві з яких розташовані безпосередньо в самій протоці.
- Автором проєкту став архітектор Андрій Миргородський, відомий також як творець Скляного мосту через Володимирський узвіз.
- Спорудження мосту розпочали ще 2020 року коштом українських меценатів, однак процес зупинили через початок війни.
- Приблизно 300 тонн металу для мосту було виготовлено на комбінаті "Азовсталь" напередодні повномасштабного вторгнення Росії. Гігантські блоки спроєктовані й вироблені за спеціальною технологією, яка не має аналогів в Україні. Вага одного блоку сягає від двох до семи тонн.
- Конструкція нового мосту оснащена LED-підсвіткою й музичним супроводом. Підсвічування буде динамічне, сталева "хвиля" постійно змінюватиме кольори. Окрім того, на мосту є датчики руху, що містять інформацію про кількість людей на переправі. Коли показник доходитиме до певної позначки, на мосту вмикатиметься музика.
- Будівництво завершено завдяки виділенню цільових коштів іноземними благодійниками. Серед меценатів проєкту – метрополія Великого Парижа (Франція) і Тайвань.
- Рекреаційну зону на Оболонському острові обладнали окремими доріжками для пішоходів і велосипедистів. Там є широка пляжна зона, а також спортивна зона та зони для риболовлі й барбекю.
- Міст-хвиля обіцяє стати новою туристичною родзинкою Києва, підкреслюють у публікації.
Мер Києва Віталій Кличко повідомляв, що будівництво пішохідного мосту з Оболонської набережної на Оболонський острів відновили 2023 року, його здійснюють винятково цільовим коштом меценатів. Гроші з міського бюджету не використовували, наголосив Кличко.