Соя. У чому користь і шкода
Це пов'язано з тим, що соєю замінюють червоне м'ясо, оскільки в ній теж містяться деякі необхідні речовини і мікроелементи. Зокрема, калій, кальцій, магній, фосфор, натрій, залізо, вітаміни групи В, Е і D.
Оскільки продукт є джерелом ненасичених жирних кислот, він дає енергію і насичує організм. Водночас легко перетравлюється.
У весняний період особливо корисно вживати сою, оскільки вона має антигістамінний ефект, перешкоджаючи сезонним алергіям.
Продукти, до складу яких входить ця рослина, забезпечують профілактику захворювань кісткової системи і зміцнюють імунітет. Якщо людина додає у свій раціон сою, необхідно додати і кисломолочні продукти. Стахіоза, яка міститься в сої, є підживленням для біфідобактерій. Останні сприяють оптимальному травленню, забезпечують профілактику онкологічних захворювань і дисбактеріозу у слизових.
Соя позитивно впливає на нервову систему і мозкову діяльність. Лецитин і холін, які містяться в ній, відновлюють клітини мозку і нейрони. Тому соєві продукти не варто ігнорувати людям у зрілому і похилому віці.
Людям, які мають несприйняття лактози, звичайне молоко можна замінювати соєвим. Його також радять вживати при виразках і гастритах.
Потенційна шкода сої пов'язана із надмірним її вживанням. Соя містить ізофлавони – рослинні естрогени. Надлишок їх в організмі може спровокувати рак молочних залоз у жінок і рак простати у чоловіків. Також порушення гормонального балансу загрожує недостатністю функції щитоподібної залози. Переїдання сої може мати такі побічні ефекти, як розлад шлунка, коліт, дерматит, збої в роботі нирок.
Перед тим як додавати сою у свій раціон на постійній основі, краще проконсультуватися з лікарем.