Створення цеглинок LEGO: майже детективна історія PR

У 50-ті конструктори LEGO стають найвідомішою та найпопулярнішою іграшкою спершу на скандинавському, а потім і на європейському ринку
Фото: panama.ua

Компанія LEGO сьогодні є найвідомішим виробником конструкторів. До колекції входять набори різної тематики, наприклад, супергерої та роботи, транспорт, сільське господарство, міські історії, тварини.

Оознайомитися із актуальним каталогом бренду можна на сайті https://panama.ua/brand/2483/.

Кожна лінійка має свою концепцію, чітко сформульоване спрямування та цільову вікову аудиторію. Перед запуском певного проєкту нові пропозиції майже завжди включають до популярної серії для попереднього тестування.

Дивні збіги

Історія компанії розпочинається на початку 30-х. Корпоративна легенда розповідає нам про те, що заснував її у невеликому датському містечку Біллунд тесля Оле Кірк Крістіансен. Фактично це була столярна майстерня, у якій виготовляли драбини, прасувальні дошки, табуретки, дитячі іграшки із дерева. Поступово випуск іграшок стає основним напрямком діяльності, а більшість моделей придумує не Оле, а його син Ґотфрід. У 17 років він стає активним учасником сімейного бізнесу.

Можливо, компанія LEGO так і залишилася б скромним виробником дерев'яних моделей – кубиків, паровозиків, прасок, конячок-качалок, але у 1947 році вона несподівано змінила асортимент і презентувала набори для конструювання. Складалися ці комплекти із пластикових будівельних блоків, які викликали особливу цікавість. Але знамениті цеглинки насправді придумав британець Гіларі Фішер Пейдж, який ніколи не був знайомий із Оле і Ґотфрідом і навіть не підозрював, що його винахід стане таким популярним. Народився він у Сарденстеде (Англія) і з дитинства придумував оригінальні моделі дерев'яних іграшок.

Батько Пейджа займався торгівлею пиломатеріалами та охоче підтримував захоплення сина. Закінчивши школу, Фішер продовжив справи батька, а на початку 30-х відкрив власний бізнес – заснував фірму Kiddicraft. Періоди старту (1932 рік) у цих компаній збігаються. Пейдж, як і Оле, почав із дерев'яних моделей, але набагато раніше зрозумів, що можливості пластику значно більші, і у 1936-му перейшов на випуск пластикових іграшок із застосуванням нової технології – лиття під тиском.

Несподівана розв'язка

Через рік Фішер заснував фірму Bri-Plax і бренд British Plastic Toys Ltd, а у 1940-му запатентував будівельний кубик. Такі блоки можна було складати один на одного і закріплювати за допомогою фіксаторів. Після Другої світової війни винахідник отримав патент на цеглу із шипами, а дещо пізніше на прорізи та опорну плиту.

Під маркою Kiddicraft у 1947 році випускають будівельні набори для збірки. Новинка вперше була презентована на ярмарку Earl's. У цей період сімейство Крістіансенів тільки замислювалося про виготовлення пластикових іграшок. У тому ж 1947-му компанія LEGO замовляє у Великобританії формувальну машину для лиття під тиском. Як зразок до неї додавали цеглинки Пейджа, які стали основою для датських конструкторів. Спочатку їх просто копіювали, але з часом базову модель удосконалили (ліквідували бічні прорізи, згладили елементи, що виступали).

У 50-ті конструктори LEGO стають найвідомішою та найпопулярнішою іграшкою спершу на скандинавському, а потім і на європейському ринку. Ґотфрід – багатий і успішний. Він викуповує у братів їх частки, і тепер компанія належить тільки йому. А ось доля Пейджа склалася трагічно – у 1957 році він наклав на себе руки через невдачі у бізнесі. Тільки на початку 80-х LEGO офіційно придбала права на використання будівельних елементів цього винахідника і виплатила в межах досудового розгляду новим власникам Hestair-Kiddicraft £45 тис.